mars’ı izleme vakti 27 ağustos saat 00:30 ‘da …

Dünya gökyüzünde iki tane Ay`ın olacağı 27 Ağustos`u bekliyor. Mars, gece 00.30`da dolunay kadar büyük görünecek. Mars`ın dünyaya bu kadar yakın geçeceği bir sonraki tarih 2287. Arkadaşlarınızla bunu paylaşın çünkü bugün hayatta olan kimse bu olayı tekrar göremeyecek.
27 Ağustos akşamı kafalarını kaldırmış havaya bakan insanlar görürseniz şaşırmayın. 2003`ten beri, her iki yılda bir ortalıkta dolaşan Mars asparagası, bu yıl da elektronik postaları, blogları, hatta gazete sayfalarını doldurmaya başladı. Söylentiye göre Mars, 27 Ağustos`ta Dünya`ya o kadar yaklaşacak ki, gökyüzünde iki dolunay birden görünecek. Bugün yaşayan kimse bu olayı bir daha göremeyecek çünkü bir sonraki 2287 yılında gerçekleşecek.

27 Ağustos`ta Mars dünyaya 34.65 milyon mil yaklaştığında, “en büyük” göründüğü gün olacak. Mars`ın dünyaya bu kadar yakın geçeceği bir sonraki tarih 2287 yılı.”

Bu yazı bilim kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

mars’ı izleme vakti 27 ağustos saat 00:30 ‘da …” hakkında bir yorum

  1. muhammet

    şu anda gökyüzüne bakıyorum ve normalde çıkan yıldızlar gibi 1 tane parlayan bir şey var onundışında bir şey yok

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir