23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınız kutlu olsun..

günlük’te kendini aynı şeylerle tekrarlamamak adına ,her sene olan anma ,saygı ,ölüm yıldönümü gibi etkinliklere yer veriyorum yada yer vermiyorum yeni bir şey bulamadıysam. yazacak birşey bulamadıysam yada fırsat olmadıysa yayınlayamıyorum o günlerde birşeyler. mesela 8 mart dünya kadınlar günü ,yada Mahir Çayan’ların kızıldere’de öldürüldüğü gün. bunun gibi birçok birbirinden anlamlı ,değerli günlerimiz var . hal böyle olunca günlükte’de birşeyler paylaşma adına kutlama ,anma adına birşeyler yayınlamak geliyor çoğu zaman insanın içinden. deminde dediğim gibi ,iş ,güç,sınav vb.gibi nedenler de aksatıyorum tabiyki. nese asıl mevzuya geliyorum . 23 nisan’ın bizim için apayrı önemi var , Mustafa Kemal ATATÜRK’ün tüm DÜNYA çocuklarına armağan ettiği bir bayram olmasıyla birlikte ,TBMM ile ülkemizin kurtuluş mücadelesininde başlamış olduğu gün. günümüzde peşkeş çekmelerin ,ABD ,AB teslimiyetçiliğinin ,sömürünün ,dibimizde savaşın olduğu bir ülkede yaşıyoruz maalesef. onca emeğe yapılan bunca reforma , yeniliğe rahmen ,tek tek elden gidiyor bazı değerlerimiz.

her zaman olduğu gibi gine mevzuyu derinleştirip saptırmadan ,

bazı günler varkı ihmale , yada vakit ayırmamaya gelmez .29ekim ,23nisan ,19mayıs,30 ağustos, 18mart,… . işte o günlerden birinde daha fazla uzatmadanlafı ,temennim şu ki,

umarım 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını dünyada savaştan çocukların ölmediği, sokaklarda ,tamirhanelerde çocukların çalışarak para kazanmak zorunda kalmadığı, çocukların zorla çalıştırılmadığı nice 23 nisanlarıda kutlayacağımız günler olması umuduyla 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınız kutlu olsun .

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir