ABD’nin Japonya’nın Hiroşima kentine attığı ilk atom bombasının 60. yıldönümünde hayatını kaybeden onbinlerce kişi düzenlenen törenle anıldı.

Japonya`nın Hiroşima kentine atılan ilk atom bombasının 60. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreninde, atom bombası sonucu hayatlarını yitirenler 1 dakikalık saygı duruşuyla anıldı.

Barış Anıtı Parkı`nda düzenlenen, gösterişten uzak törende, atom bombasının atıldığı saat olan 08.15`te yapılan saygı duruşunun ardından parkın merkezinde bulunan kemer biçimindeki taştan anıtta, törene katılanlara atom bombası sonucu hayatlarını kaybedenleri sembolize eden çiçekler ve su sunuldu.

Hiroşima kentinde, 60 bin kadar kişinin katılımıyla yapılan anma töreninde 1 dakikalık saygı duruşuna çevredeki kiliseler ve mabetler çanlarını çalarak yoldan geçen araçlar insanlar ise başlarını eğerek atılan atom bombası sonucu hayatlarını yitiren 140 bin kişiyi andılar.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir