abd askerinin itirafları

Irak`ta 1 yıl boyunca sorgu memuru olarak görev yapan Amerikan askeri Tony Lagouranis, ülkesine döndükten sonra büyük bir pişmanlık duydu. Geceleri uyuyamayan ve psikolojik tedavi görmek zorunda kalan işkenceci askeri günah çıkarmak için Irak`ta uyguladığı vahşeti anlatan bir kitap yazdı.
İşte “Onları korkut” adlı kitaptan tüyler ürperten ifadeler:
Komutanlarımız ne kadar sert olursak o kadar çok istihbarat toplayabileceğimizi söyledi.
Tutsakları 1 ay boyunca bileklerinden bağlı tutuyorduk. Geceleri uyutmuyorduk. Hayatta kalmaya yetecek kadar su veriyorduk. Onları birbirlerini copla dövmeye zorluyorduk. En etkili yöntemlerden biri sahte infazlardı. Kurusıkı mermileri namluya sürüp, Iraklılar`ı tek sıra haline getiriyorduk. Daha sonra silahı ateşlediğimizde korkudan 1-2 tanesini düşüp bayılıyordu. Diğerleri onları öldü sanıyordu. Ve konuşmaya başlıyorlardı.
Daha etkin teknikler öğrenmek için hepimiz Yahudi Soykırımı kitaplarını okurduk. Naziler`den çok şey öğrendik. Ayrıca İngilizler`den eğitim aldık. Çünkü İngiliz güvenlik güçlerinin Kuzey İrlanda tecrübeleri vardı.
Fakat şimdi tüm bu yaptıklarımızın asıl Irak`taki sorunların kaynağı olduğunu görüyorum.

Kaynak: ofpress

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi, haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir