bazıları ‘prof’ suz ,bazı üniversitelerde bi dene…

YÖK tarafından hazırlanan ‘Türkiye’nin Yükseköğretim Stratejisi Taslak Raporu’nda, çarpıcı ve düşündürücü bilgilere yer belirdi. Rapora göre, 15 yeni üniversite arasında yer alan Giresun Üniversitesi’nde profesör ve doçent bulunmuyor. Erzincan, Aksaray, Amasya, Bozok (Yozgat) ve Adıyaman Üniversitelerinde ise sadece birer profesör görev yapıyor.
3 ÜNİVERSİTEDE BİRER PROF.
Rapora göre, en çok profesör 4 fakülte, 16 bölüm, 1 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu bulunan Namık Kemal Üniversitesinde (Tekirdağ) görev yapıyor. Bu üniversitede 39 profesör, 10 doçent, 90 yardımcı doçent, 97 öğretim görevlisi ile 9 bin 637 öğrenci bulunuyor. 15 yeni üniversite arasında en çok profesöre sahip 2. üniversite olan Düzce. Rapora göre, 5 üniversitede ise sadece birer profesör görev yapıyor…..

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir