Beyaz Bir Sayfa “2010”

Acısıyla tatlısıyla, haklısıyla haksızıyla, iyisiyle kötüsüyle, dürüstlükle düzenbazlıkla, çalmayla çırpmayla, vergiler ve zamlarla bir yılı daha geride bıraktık. Daha başlamadan zaten herkes 2009 yılının ekonomik açıdan kötü olacağını biliyordu. Beklentisiz girmişti herkes 2009 yılına. Şimdi sırada 2010 var. Bu sefer beklentilerimiz büyük…En başta Ülke olarak bu yıla damgamızı vurma umudumuz var. Ne de olsa 2010 Avrupa Kültür Başkenti – İstanbul.

En başta sevgili dostum Eksantrik olmak üzere, bizi ve beni takip eden, bu yazıları okuyan herkesin yeni yılını en içten dileklerimle kutlarım. Yeni yılın hepinize sağlık, mutluluk, huzur ve bol kazanç getirmesini dilerim.

Ülkeme gelince… Yeni yıl umarım; yanlış adımların atılmadığı, insanların işsiz kalmadığı, tartışmaların silahla değil sözle yapıldığı, doğru konuşanların 9 köyden kovulmadığı veya yol ortasında vurulmadığı, orantısız güç kullanılmayan bir yıl olur.

Küçük Bir Not : Bu kadar iyi dileğin yanında hatırlatmak isterimki bugün Yılbaşı. Bu akşam Taksim’e çıkma ihtimali olan veya kesin çıkacak bayanlar, rahat olun ekstra Polis ve gözetlemeler ile korunacaksınız. Bir ülke, bir şehir, bir semt düşünün ki, orada Yılbaşı kutlamalarında olay çıkmasın ve bayanlar taciz edilmesin diye ekstra güvenlik önlemi alınıyor. Hayde İstanbul, 2010 Avrupa Kültür Başkenti, sahne senin……..

Beyaz Bir Sayfa “2010”” hakkında bir yorum

  1. eksantirik

    doktor ,bu yılki en büyük dileğim mayıs 17’ye kadar zamanın hayırlı bir şekilde hızlı geçmesi …

    herşey gönlünüzce olsun ,gönlünce olsun..

    mutlu yıllar …

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir