beyazperde’de yeni vizyona giren filmlere devam…

son zamanlarda hep yerli filmlere yer vermişim . pek bir amacım olmamakla beraber nasıl olsa yabancı filmlere gidiliyor diye düşünmüş olduğumdan olacakki yerli filmlere bir seyirci bile katkı yapmış olmayı düşünerek yayınlamış olmalıyım.

genelde tv’de , sinema’da yada internette gördüğüm izlediğim filmleri paylaşıyorum sizlerle. fragmanı hoşuma gidiyor ,yada filmin içindeki msj ,anlatılan şey, kurgusu . mesela son olarak izlediğim yerli film “son ders:Aşk ve Üniversite ” izlediğim en güzel 5 yerli film arasında yerini aldı. tabiyki sinemada üretim devam ediyor . yerine yenisi geliyor hemen , en fazla üç hafta duruyor sinemada . en son izlediğim yabancı film amerikan gangesteri idi .o da oldukça güzel bir film . ama aynı şekilde fragmanını izleyip beğendiğim ve gidemediğim “şimdi yada asla” sizlerle paylaşacağım 4 film arasında.

“cennet” ,”vesaire vesaire” ve son olarak Keanu Reeves ‘in filmi “sokağın kralları ” nı paylaşağım diğer vizyon filmleri.

özellikle söyleyebilirimki Rutkay Aziz’in oynadığı “vesaire vesaire” oldukça güzel bir filme benziyor .

filmler ;

Sokağın Kralları – Street Kings

oyuncular :Keanu Reeves (Tom Ludlow) , Hugh Laurie (Kaptan James Biggs) , Chris Evans (Diskant) , Common (Coates)
Ludlow kendi dünyası ile sokaklar arasındaki uçurumu hiçbir zaman aşmamış kıdemli bir polistir. Ancak karısını kaybettikten sonra hayatı keyifsiz, karanlık ve ölümcül bir hâl alacaktır. Görev aldığı polis departmanında yozlaşmaları fark eden Ludlow, partnerinin ölümü ile ilgili dosyada araştırma yaparken, tüm hayatını adadığı ve kendisinin de içinde bulunduğu teşkilâta başkaldırmak zorunda kalır.

vesaire vesaire

Oyuncular:Rutkay Aziz (Arda) , Roksen Lülü (Eda) , Aliye Uzunatağan (Canan) , Taner Barlas (Rıfkı) , Eser Ali (Kazım) , Bülent Kayabaş (Vesaire)
Ege ve Akdeniz’in buluşma noktası Marmaris’te çekilen film, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Marmaris Belediyesinin sponsorluğunda, İçmeler ve Armutalan Belediyeleri’nin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Tunç Başaran’ın öğrencisi olan Roksen Lülü’nün okul için çektiği kısa filmden yola çıkılarak hayata geçirilen “Vesaire Vesaire”, hayatın aslında vesairelerle biraraya gelmesini ele alıyor.

Sağlığı bozulan ünlü yazar Arda Başar, içinde bulunduğu koşullardan sıkılıp bir anda yaşadığı şehri değiştirme kararı alır. Nereye gideceği konusunda hiçbir fikri olmadan eşyalarını toplar ve kendisini güney sahillerimizden Marmaris’te bulur..
Şimdi Ya da Asla – The Bucket List

Oyuncular:Jack Nicholson (Edward Cole) , Morgan Freeman (Carter Chambers) , Sean Hayes (Thomas) , Beverly Todd (Virginia Chambers) , Rob Morrow (Dr. Hollins) , Alfonso Freeman (Roger Carter) , Rowena King (Angelica) , Annton Berry Jr. (Kai) , Verda Bridges (Shandra) , Destiny Brownridge (Maya) , Brian Copeland (Lee)
Apayrı dünyalara sahip milyoner Edward ile araba tamircisi Carter’ın yolları, kanser hastalığı sebebiyle bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve sadece iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Hayatlarının kalan kısmını yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle barışma ihtiyacı.

Hayatları boyunca yapmak istedikleri herşeyin bir listesini yapıp hastaneyi terkeden iki arkadaş, birlikte araba seyahatine çıkarlar ve bu süreçte dost olup, hayatı dolu dolu, hoşgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.

cennet
Oyuncular:Engin Altan Düzyatan , Zeynep Papuççuoğlu , Fahriye Evcen , Şendoğan Öksüz , Aytaç Ağırlar , Tülay Bekret , Cüneyt Sayıl , Mehmet Birkiye
Can, 7 yaşındayken annesinin ölümü ile yaşadığı büyük travmadan sonra çevresi ile bütün iletişimini koparmış, yaygın tanımla gerizekalı bir gençtir. Düşük zekasına rağmen inanılmaz bir hayal gücüne sahiptir. Annesini hayal dünyasında yaşatmış ve 29 yaşına kadar sadece onunla iletişim kurmuştur.

Bunca yıldır kendi kendine yarattığı cennetin içinde yaşarken bir gün artık o cennette yalnız olmadığını farkeder. Genç ve güzel bir kız da kendisine eşlik etmeye başlamıştır. Bunca yıldır kendi dünyasında kurduğu bu cennetten çıkarılıp başkalarının cennetinde yaşamaya mı mecbur edilecektir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir