bu kadarıda pes … bayramın ne anlamı kaldı..

Özellikle internet ve mobil teknolojilerin sonrasında birçok günlük konuda olduğu gibi bayram kutlamalarında da mobil alışkanlıklarımız almış başını gidiyor. Doğal olarak, bayram tebrikleri de artık cep telefonundan kısa mesaj ile atılıyor.

Her bayram GSM operatörlerinin SMS kullanımları tavan yapıyor, o kadar ki yılbaşı gecelerinde, bayram günlerinde SMS altyapıları limitlerini zorlar kapasitede çalışıyor.

Bu konuda en son gelişmelerden biri de, bayram kutlamaları için piyasaya sunulmuş şaşırtıcı ama bir o kadar da derde deva olan bir servis: Cepten el öpme servisi.

Gerçekten “pes doğrusu” dedirtecek bu servisin amacı, uzaklarda olan sevdiklerinizin elini cep telefonundan öpmenizi sağlaması.

Kısa mesaj ile ELM yazıp, arkasından elini öpmek istediğiniz kişinin 10 haneli cep telefonu numarasını yazıp, dilerseniz sonuna bayram mesajınızı da ekleyerek 3266`e gönderdiğinizde, elini öpmek istediğiniz kişiye çok sevimli bir el öpme animasyonu gidiyor, mesajınız ile birlikte…

Böylece “kartpostal gönderemedim, bu bayram da bir incelik düşünemedim..” dertleriniz bir kısa mesaj ile son buluyor. Siz de bu bayram sevdiklerinizin elini CEPTEN öpmek isterseniz El öptüren SMS için tıklayın…

http://mobil.milliyet.com.tr/adnet/elopme.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir