bütün annelerin anneler günü kutlu olsun..

bütün annelerin geçmiş anneler günü kutlu olsun. dünyada en kutsal olaylardan belkide birinci olan şey annelik’tir benim için. sonra babalık yada öğretmenlik gelir. bişeyleri öğretmekte ,hayata hazırlamakta bir o kadar kutsaldır. gerçi bizim ülkemizde beş parmağın beşi bir olmamakla beraber ,yetiştirilen öğrencilerin yada çocukların pekte iyi yolda olmadığı ortada. ya çok rahat yada çok sıkıcı bunaltıcı ilişkiler oluşuyor çocukların üstünden. ortasını bulan iyi bir çocuk yetiştirmiş oluyor. yetişkin ,iyi bir evlat yetiştirebilcek yeni bir birey oluyor o zaman .

anneler günü ,sevgililer günü ,öğretmenler günü ,babalar günü ,yılbaşları  bir tüketim amaçı olarak geçirilmemeli. anneler günü yada  sevgililer günü yaklaştımı hemen televizyonlarda ,gazetelerde ,internet sitelerinde hediye reklamları baş gösteriyor. sanki hediye almak zarureti varmışda bütün insanoğlunun . resmen tüketin ,tüketin diye bağırıyorlar her fırsatta .

tabiyki hediye düşmanı değilim , ama bu günler yılda bir kere de olsa hatırlanmak ,hatırlatılmak için kullanılmalı ,yaşanılmalı . amaç hediye ile gövde gösterisi yada hediye alma zarureti olmamalı.

mesela bir çiçek , kendi emeğiyle yapılmış bir takı  yada beraber yapılacak bir sabah kahvaltısı ,beraber yapılacak bir piknik ,bu pahalı (zaruret haline getirilimiş) hediyelerden daha da mantıklı ,kalıcı  olabilir.

zaten ülkede tüketim çılgınlığı almış başını gidiyor, bide böyle günlerde zorla empoze edilen şeyler yapılıyor ve her geçen sene tüketim çılgınlığının üstüne katarak gidiliyor ,bunun elle tutulur bir yanı yok. mesela ihtiyac olunan bir şey hediye edilmesi bile diğerlerine göre çok daha mantıklıdır.

nese bu hediye olayını çok fazla uzatmaya gerek yok ,hediye düşmanı yada özel gün düşmanı değilim . sadece vurgulamak istediğim özel günleri hatırlamak ,hatırlanmak önemlidir ,beraber geçirilen zaman önemlidir. hediye dediğin şey sadece tuzu biberidir ,öyle olmalıdır. bazen düşünüyorumda ileride kargo ile hediye yollanıp ,üstünede iliştirilen bir not ile özel gün kutlamaları olabilir. belkide vardır şimdi , hediyeyle geçiştirilmiştir hatırlanılacak günler.

özel günlerin tadında tuzunda kutlanılması dileğiyle ,Tekrardan bütün ANNELERİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir