çok fonksiyonlu yazıcı kıyaslaması (fiyat +performans+kartuş)

genel olarak baktıgımızda piyasada ağırlıklı olarak çok fonksıyonlu yazıcılar HP,LEXMARK,EPSON,CANON,XEROX gibi sağlam firmalar, bende aralarından araştırma yaparak sizlere fiyat perfonmans karşılaştırmasından yardımcı olmaya çalışcam.. ilk olarak nasıl bazı sektorlerın devlerı vardır hitleri,mesela otomobilde mercedes ,auıdi, bmw gelir ; televizyonda sony ,phılıps ilk akla gelenlerdendır, HP de yazıcı denince ilk akla gelenlerden .

hp nin HP f380 modeli fiyatı 158ytl , kartuş fiyatları ise sıyah kartuşu 27ytl ,renkli kartuşu ise 30ytl ,HP nin bir diğer modelı c3180 184ytl .kartuş fiyatları siyah 31ytl ,renkli kartuşu ise 42ytl ,epson ‘nun cx3850 modelinin fıyatı aralarında en ucuz olanı 132ytl kartuşlarıda siyah ,magenta,mavi ,sarı olarak dört farklı kartuşu bulunuyor, kartuşların tekını almak istediğimiz zaman 19ytl ,4 ünü bir arada almak istersek 65ytl , diğer modellerle karşılaştırdıgımız zaman tek kartuş olarak ucuz ama sıyah kartuşun haznesı diğerlerine göre oldukca az ,nerdeyse 1/3’ü kadar vede epsonun kartuşlarına maalesef dolum olmuyor ,hp ve lexmark dolumları piyasada yapılmakta.. gelelim lexmark’a lexmarkın fiyatı 144ytl siyah kartuşu 35ytl ,renkli kartuşu 39ytl, bu modeller genelde ev tipi profesyonel olmayan modeller ,ama profesyonel düşünenler için xerox ‘un Phaser 6110 MFP, dakikada 16 sayfa siyah-beyaz, 4 sayfa renkli baskı hızında. İlk çıktı alma süresi siyah-beyaz baskı için 14 saniye, renkli baskı için 26 saniye olan Phaser 6110 MFP, 2400 x 600 dpi yüksek baskı çözünürlüğünde kaliteli renkli baskı almayı sağlıyor. Ayrıca tasarımıyla piyasanın en küçük renkli lazer tabanlı çok fonksiyonlu ofis ürünü olan Phaser 6110 MFP, dakikada 45 siyah beyaz, 43 renkli görüntü tarayabiliyor. model tam anlamıyla kırtasiyeler fotokopıcıler için biçilmiş kaftan, tabii fiyatıda diğer modellere göre oldukça uçuk ,757 Dolar + KDV ..

Bu yazı bilgisayar dünyası kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir