Damarlarımdan birinde Disney kanı, diğerinde motor yağı akar…

CARS / ARABALAR

KÜNYE:Cars
Vizyona Giriş Tarihi: 15.09.2006
Türü: Animasyon Ülke: ABDSüresi ve Yapım Yılı: 116 dakika – 2006
Yönetmeni: John Lasseter
Oyuncular: Owen Wilson, Paul Newman, Bonnie Hunt, Michael Keaton
Senaryo: John Lasseter, Joe Ranft
Müzik: Randy Newman
KONUSU
Hayat bir finiş çizgisinden ibaret değil!
Başarıya koşullanmış yarış arabası Lightning McQueen, Piston Kupası Şampiyonası için ülkeyi baştanbaşa geçerken kendisini Route 66 otoyolu üzerindeki sessiz sakin Radiator Springs kasabasında bulduğunda, hayatın finiş çizgisinden ibaret olmadığını, kendisinin başlıbaşına bir yolculuk olduğunu keşfeder ve kasabanın sıradışı karakterlerini yakından tanıma fırsatını bulur.

John Lasseter Owen Wilson, Paul Newman, Bonnie Hunt, Michael Keaton John Lasseter, Joe Ranft Randy NewmanBaşarıya koşullanmış yarış arabası Lightning McQueen, Piston Kupası Şampiyonası için ülkeyi baştanbaşa geçerken kendisini Route 66 otoyolu üzerindeki sessiz sakin Radiator Springs kasabasında bulduğunda, hayatın finiş çizgisinden ibaret olmadığını, kendisinin başlıbaşına bir yolculuk olduğunu keşfeder ve kasabanın sıradışı karakterlerini yakından tanıma fırsatını bulur.
Geçmişi sırlarla dolu 1951 model Hudson Hornet araba Doc Hudson, 2002 model şık ve zarif Porsche Sally Carrera ve paslı ama güvenilir eski kamyonet Mater gibi kasabada edindiği yeni dostlarının sayesinde McQueen, hayatta zafer, ün ve sponsorluklardan daha önemli şeyler olduğunun farkına varacaktır…
Arabalar dünyasının kapılarını aralayan animasyon filmi “Cars”, “The Incredibles”, “Finding Nemo” ve “Monsters Inc.” gibi akıllarda yer eden animasyon filmlerinin yaratıcısı Pixar Animasyon Stüdyoları`nın yeni çalışması. “Toy Story”, “Toy Story 2”, “A Bug`s Life”ın Oscar ödüllü yönetmeni John Lasseter`ın yönettiği filmin orijinal seslendirme kadrosu Owen Wilson, Paul Newman, Bonnie Hunt, Michael Keaton, Larry the Cable Guy, George Carlin, Paul Dooley, Cheech Marin, Richard Petty, John Ratzenberger ve Tony Shalhoub`dan oluşuyor. Filmin müziklerini Oscar ödüllü besteci Randy Newman bestelemiş. Filmde anlatılan orijinal öyküyü John Lasseter, Joe Ranft ve Jorgen Klubien birlikte tasarlamışlar. Senaryoyu ise bu öyküyü temel alarak Dan Fogelman, Lasseter, Ranft, Kiel Murray, Phil Lorin ve Jorgen Kluiben birlikte yazmışlar….

fragman’ı indirmek için tıklayın (indirmekte sorun yaşıyorsanız hedefi farklı kaydet yapın)

Bu yazı sinema kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir