GİGABYTE’DAN İDDALİ SOĞUTMA..

Performans konusunda iddialı kullanıcıların tercih ettiği markaların başında gelen Gigabyte, GA-G1975X adlı hız canavarı anakartında yine teknolojinin vardığı son noktayı kasalarımıza taşıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi üzerinde Intel`in 975 yonga seti bulunan anakart, LGA 775 soketini kullanan Celeron ve Pentium serisi işlemcilerle çalışıyor. Aynı zamanda bu anakart 65 nm teknolojisi ile üretilen Conroe işlemcilere de hazır bir şekilde geliyor.
GA-G1975X`de 533/800/1066 MHz FSB hızları destekleniyor, ayrıca 533 ve 667 MHz`lik DDR2 bellek modülleri de bu anakartta kullanılabiliyor. Çift kanal desteği bulunan 4 bellek yuvasına toplamda 8 GB kapasitesinde bellek takılabiliyor. Anakart üzerinde 2 adet de PCIe x16 slotu bulunuyor. Böylece iki ekran kartını SLI olarak sisteminize bağlamanız mümkün oluyor.
Anakartlarında kendine has performans çözümleri sunan Gigabyte, bu üründe de hünerini sergilemiş. İşlemcinin soğutucusundan çıkan sıcak havanın kasanın içerisinde dolaşmasını engellemek için tasarlanmış tüpler, fanların da yardımıyla sıcak havayı en sağlıklı biçimde toplayarak arka panelden dışarı atıyor.
Özellikle overclock sonrası sıcaklığı daha da artan işlemciden yayılan yüksek ısının kasa atmosferini bozmasını engelleyen bu sistem, anakartından en fazla performansı almak isteyen kullanıcılar için gerçekten çok büyük bir avantaj oluşturuyor.

Tüm bunların dışında 2 adet 4 MB`lık Award BIOS`a sahip olan anakart, herhangi bir firmware hatası ya da virüs saldırısıyla karşılaşıldığında sistemin her şeye rağmen çalışır durumda kalmasını sağlıyor. Yine BIOS seçeneklerinin Gigabyte`a yakışır biçimde detaylı ve kullanışlı olması da ince ayar yapabilmeyi kolaylaştırdığından overclock severleri fazlasıyla memnun edecek bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

 

 
 
282 $
 
 
TEKNİK DETAYLAR
Desteklenen İşlemciler: LGA 775
yapısında Celeron ve Pentium 4
Yonga Seti: Intel i975X
Bellek Yuvası: 4 x DDR2 533/667 MHz
Maksimum Bellek: 8 GB
Genişleme Yuvaları: 2 x PCIe x16,
2 x PCIe x4, 2 x PCI
Sistem Veriyolu Hızı: 1066 MHz
Sabit Disk Arabirimleri: 1 x IDE ATA 133, 4 x SATA II
RAID: SATA II RAID (0, 1, 0 + 1, 5)
LAN: 1 x Gigabit Ethernet
USB: 2 x USB 2.0
FireWire: Var
Ses: Creative Sound Blaster Live! 24 bit
 
KARAR ANI
Artıları:
+ Zengin kutu içeriği
+ Etkileyici egzoz soğutma sistemi
+ Creative ses yongasıEksileri:
– Bazı fanlar soğutma sistemi
sökülmeden takılamıyor.
 
 
Bu yazı bilgisayar dünyası kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir