hiçbir tepki boşa değildir…

Nükleer Karşıtı Platform’un eşgüdüm toplantısında alman karar doğrultusunda 5-6 Agustos’ta “Nükleer santrallere karşı Akkuyu etkinlikleri” adı altında şenlik ve miting gerçekleştirilecek. Program kapsamında 5 Ağustos Cumaresi günü 17.00-19.30 saatleri arasında Taşucu Belediyesi Festival Alanı’nda “Akkuyu’da teknik nedenlerle nükleer santral niçin kurulamaz? Türkiye’de nükleer enerji üretimi teknik bir zorunluluk mu yoksa siyasi bir tercih mi? Nükleer santrallerden dünya neden vazgeçiyor” konularının ele almacğı bir konferans düzenlenecek.

MÜZİK GRUPLARI DA DESTEK VERECEK
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Koksal Aydın, Prof. Dr. İnci Gökmen ve Akkuyu köylülerinden bir temsilci konuşma yapacaklar. Miting programının ardından konserlerle şenlik saat 19.30’a kadar devam edecek. Yeni Türkü, Bulutsuzluk Özlemi ve Knock Out Rock Grubu nükleer karşıtı programa konserleriyle destek verecek.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir