hukuk savaşı

Kekeme bir vatandaşın telefon faturalarında indirim talebiyle Türk Telekomünikasyon Kurumu’na açtığı davanın görülmesine devam edildi. Zonguldak 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde basına kapalı gerçekleştirilen duruşmada, Karaelmas Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda görevli memur Hasan Başar’a, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’n-den verilen sağlık raporu okundu.Başar, İstanbul Yeditepe Üniversitesi Has-tanesi’nde tedavi gördüğünü, Cerrahpaşa’dan verilen raporu yetersiz bulduğunu belirtti. Davalı avukatlarından Uğur Özmekik de Cerrahpaşa Hastanesi’nden gelen yazıyı inceleyerek beyanda bulunmak istediklerini belirtirken, duruşma ertelendi.

Başar, yaptığı açıklamada, Cerrahpaşa’dan verilen raporda,kekemeliğiyle ilgili fiziksel bulgulara rastlanılmadığının ve telefonda diğer kişilere göre ne kadar daha uzun konuştuğunun tespit edilmesine yönelik bilimsel yöntem olmadığının vurgulandığını söyledi. Yeditepe’den aldığı raporda ise diğer kişilere oranla 2,8 kat yavaş konuştuğunun bilgisayar ölçümleriyle belirlendiğini belirten Başar, geçen yıl, 2001’den itibaren ödediği telefon faturalarında indirim oranına göre parasının iade edilmesinin yanı sıra 50 bin YTL manevi tazminat talebiyle dava açmıştı.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir