insanca yaşam için ,iş yavaşlatma eylemi..

KESK tarafından “İnsanca Yaşam için Hizmet üretmiyoruz” eylemi gerçekleştirildi.Başta TMMOB ve TTB olmak üzere emek ve meslek örgütlerinin de destek verdiği eylem ülkenin dört bir yanında gerçekleştirildi.

2007 Bütçesi’nin halkın ihtiyaçlarına cevap vermekten öte IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşların isteğiyle oluşturulduğunu ve bu bütçeden ne sağlığa, ne eğitime ne de kamu hizmetlerine yeterince pay ayrılmadığını belirten emekçiler, 2007 bütçesini çalışanların oyuna sundukları referandumdan da bu bütçeye yüzde 92 oranında “hayır” oyu çıktığını hatırlattılar.

Bütçe kaynaklarının nitelikli kamu hizmeti üretiminde kullanılmasını, herkese parasız, eşit, ulaşılabilir nitelikli kamu hizmeti verilmesini talep edildi. Özelleştirme ve sosyal tesislerin satılması uygulamalarına son verilmesini, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınmasını, kaçak işçi çalıştırmaya ve vergi kaçırmaya ağır cezalar uygulanmasını önerildi.

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi, haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir