kadrolaşmada imam klasiği…

Zonguldak’ta 10 yıldır imamlık yapan Selahattin Çolak (34), Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün olumsuz görüş bildirmesine rağmen, İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak atandı.
Zonguldak Valiliği’nin, Çolak’ın İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak atanması konusunda Sağlık Bakanlığı’na yazdığı yazıya iki farklı cevap geldi. Çolak’ın bu göreve atanamayacağını belirten Müsteşar Yardımcısı Fevzi Gümrükçüoğlu imzalı ilk yazıda, “Adı geçenin devlet memurlarının yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin yönetmelik gereği 5 ve 6. bölgede hizmetini tamamlamadığı anlaşıldığından, hakkında herhangi bir işlem yapılamamıştır” denildi.

Bakanlıktan gönderilen ikinci yazıda ise Çolak’ın İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak atandığı belirtildi. 10 yıllık cami imamı Çolak, böylece yeni görevine resmen getirildi.

Vakfıkebir’deki atamaya iptal

Benzer bir olay yaklaşık bir ay önce Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde yaşanmıştı. Vakfıkebir Devlet Hastanesi imamı Halil Bulut (42), vekâleten hastane müdür yardımcılığına atandı.
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin iki yıllık ilahiyat programını bitiren Bulut’un diplomasındaki, “Diyanet İşleri teşkilatında veya din hizmetleri sınıfında çalışanlar için geçerlidir. Başka amaçla kullanılmaz” ibaresine rağmen alınan karar tepkiyle karşılandı.

‘İbare gözden kaçmış’
İbarenin gözden kaçtığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Şafak Sümbül de, “Konu gazetelerde yer alınca incelemeye alındı. Karar iptal edildi” dedi.

KAYNAK:MUSTAFA ÖZDEMİR DHA (HABERTÜRK)

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir