Kimden Rica Edeceğim Bilmiyorum Ama Rica Ederim!!!

Belek’teki “Dinler Bahçesi“. Öyle bir bahçe düşünün ki içinde cami,kilise ve sinagog bir arada. Doğru şimdilerde kulağa çok tuhaf geliyor ama lütfen hatırlayalım çok değil bundan 150 yıl önce zaten bu topraklarda heryer böyle idi.

Nedir bu Dinler Bahçesi’nin özelliği diyeceksiniz. Bilenler vardır belki 01 Eylül “Dünya Barış Günü” olarak kutlanır. Bu senede 01 Eylül’de Belek’teki “Dinler Bahçesi”nde…

Bu senede 01 Eylül’de Belek’teki “Dinler Bahçesi”nde biraraya gelen turistler Dünya Barışı için “Beyaz Güvercin” uçurdular. Kucağında 3 yaşında dünyalar tatlısı kızı ile etkinliğe katılan bir Rus kadın ile hemen yanında duran bir Gürcü kadın ellerinde ülkelerinin bayraklarıyla “Savaşa Hayırdediler.

Ne kadar güzel bir etkinlik, herkes özgürce kendi ülkesinin bayrağını sallarken Dünya Barışı için “Beyaz Güvercin” uçurmak. Kimden rica edeceğimi henüz bilmiyorum, açıklanırmı onu da bilmiyorum ama ben yine de rica edicem bari bu “Barış” için uçurulan “Güvercin“leri VURMAYALIM!!!

Kimden Rica Edeceğim Bilmiyorum Ama Rica Ederim!!!” hakkında bir yorum

  1. eksantirik

    kapitalizm sermayeyle beslenir, yani işçinin ,emekçinin hakkını sömürerek. miliyetçilik ve şovenizm kinle, nefretle ,savaşla beslenir ,irtica’da bunların hepsiyle beslenirki ,bunun içinde korku’da vardır. bu son yaşadıklarımız zorla yaratılan “kültür çatışması” bu düzenin bu “ekosistem”‘in eseridir.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir