notebook ısınma problemi ve çözümü..

Dizüstünüzü satın aldıktan bir süre sonra performans kayıpları ve ısınma sorunları yavaş yavaş ortaya çıkar. Bunun sebebi ortamdaki tozdur. Dizüstünüzün fanı ortamdaki havayı nefes alıp vermek gibi kullanır. Bu esnada ortamdaki tozlar statik elektrikten dolayı içeride hapsolur. Periyodik olarak bakımlarını yaptırsanız dahi belli süreler sonunda makineniz de ısınma problemleri başlayacaktır. Isınma problemlerini sadece toza bağlamak tabiidir ki yanlıştır. Zaman içerisinde yüklediğiniz programlarda bu ısınmaya bir etkendir.

Tüm bu problemleri aşmak için ilk yapılması gerekli iş birçokları için yeni bir dizüstü almak olsa da dizüstünüze yapacağınız küçük bir takviye bu tip sorunların üstesinden kolayca aşmanızı sağlayacaktır. Çift fanlı, alüminyum kasalı, dekoratif bir soğutucu tüm sorunlarınızı çözecektir.

Coolpad gibi ürünler sadece eski makinelerde değil performans tutkunları için yeni bir makinede de kullanılabiliyor. Özellikle oyun tutkunları bu soğutucu ile daha iyi bir sonuç alabilirler. Gücünü dizüstünüzün USB`sinden alan bu soğutucu normalden biraz fazla fan sesi çıkartıyor.

  • 15 inc ve daha ufak Notebooklar için

  • Üstün soğutma sağlar

  • Düşük ses seviyesine sahiptir

  • USB den güç alır

kaynak : milliyet ,gittigidiyor

Bu yazı bilgisayar dünyası kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir