NÜKLEER’E HAYIR….

Nükleer Karşıtı Platform tarafından düzenlenen ‘Akkuyu Şenliği’nde Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e gelen çevreciler nükleer karşıtı sloganlar atıp, Sinop’a nükleer santral yapımını protesto etti. Çevreciler ‘Çernobil’i unutma, Akkuyu’ya sahip çık’, ‘nükleere değil sağlığa bütçe’, ‘ne Sinop’ta ne Akkuyu’da nükleer santral istemiyoruz’ şeklinde sloganlar attı. Şenlikte İsrail de protesto edildi.

Elektrik Mühendisleri Odası Genel Başkanı Kemal Ulusaler Türkiye’nin enerji politikasını eleştirerek, “devlet, kamu ve bizim adımıza iş yapacaklar, direksiyonun başından çekilmişlerdir. Bu enerji aracı duvara çarpmışır” dedi.

Kazım Koyuncu unutulmadı

Geçen yıl 33 yaşındayken kanserden yaşamını yitiren Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu da şenlikte hatırlandı. Hopa doğumlu olan ve Türkiye’nin ilk laz-rock grubunu kuran Kazım Koyuncu’nun fotoğrafının bulunduğu dev bir poster şenlik alanında asıldı.

Şenlikte Mersin Agon Tiyatro grubu da nükleer karşıtı gösteri sundu. Gösteri sonrası Bulutsuzluk Özlemi, Yeni Türkü ve çeşitli gruplar konser verdi.

haber içinde , , etiketleriyle tarihinde tarafınadan gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir