ormanlarımıza sahip çıkalım..

Orman alanları, 2003 yılında gündeme geldiği gibi bugün yeniden yasalarla oynanarak yağmalanmak istenmektedir. Halkın 2003 yılında ormanların korunmasına verdiği tepki, bu kıyımın önüne geçmiştir. Ancak yağma arzusu bugün yine kapıda.

Bu girişim, ülkemizin en değerli kaynağının ve yaban hayatı bakımından son derece önemli olan maki ve fundalıkların elden çıkması; dünyadaki varlıklarını sadece ülkemiz topraklarında sürdürebilen birçok bitki ve hayvan türünün son bireylerinin de yok olmasıyla sonuçlanacaktır.

Doğanın insan yaşamı için öneminin çok daha iyi anlaşıldığı bir çağda, 2B orman arazilerinin satışı çağdışı bir eylemdir.

Söz konusu değişiklikler sadece doğaseverlerin değil, bilim adamları, araştırma kurumları gibi doğa hakkında bilgi sahibi tarafların karşı görüşlerine ve yoğun uğraşlarına rağmen gerçekleştirilmek istenmektedir.

Bizler, aç ya da yoksul bir kimsenin organlarının satılmasına razı olmaması gibi, ülkemizin ormanlarının satışına razı değiliz. Böylesi önemli bir konunun, bir daha gündeme getirilmemek üzere kaldırılmasını ümit ediyoruz.

imza için tıklayınÂ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir