ösym şarkısı….

Yaptıkları “Ö-S-Ye-Me, g….mü ye” adlı şarkı ile hem üniversite sınavını hem de ÖSYM’yi protesto eden “Deli” grubunun 5 üyesini polis arıyor. İnternette bir anda en popüler parçalardan birisi haline gelen şarkı için ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ünal Yarımağan, “Dinledikçe gülüyorum” demiş ancak şarkının incelenmesini istemişti.

ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ünal Yarımağan, şarkının klibini izlediğini söylemiş ve eklemişti: “Gülüyorum, ama yine de bir suç teşkil eder mi diye ‘araştırın’ dedim. Yani biz görevimizi yapmış olalım da… Yoksa ben kişisel olarak gülüyorum, hoş bir şarkı. Tabii o yaştaki öğrencilerin psikolojisiyle hazırlanmış”

Yapılan incelemenin ardından şarkıda kuruma yönelik hakaret içeren sözler olduğunun belirlenmesiyle ÖSYM Başkanlığı, grubun 5 üyesi hakkında suç duyurusunda bulundu. “Deli” adlı grubun Bursa’da olduğunu belirleyen Emniyet Genel Müdürlüğü, kamu kurumuna hakaret ettikleri iddiasıyla “Deli” adlı gurubun üyelerini, ifadelerini almak üzere her yerde aramaya başladı.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir