pikseli 1$’dan, pikseli 2$’ a … MİLLİONDOLLARHOMEPAGE

Daha önce internette kurduğu sitede her bir ‘piksel`i (kare şeklindeki görüntünün en küçük birimi) 1 dolara pazarlayarak 1 milyon dolar kazanan 22 yaşındaki İngiliz genç Alex Tew`in ikinci projesi ‘pixelotto` daha bir aylık süre geçmeden 287 bin dolarlık gelire ulaşmış, adam baya bi akıllı
www.milliondollarhomepage.com adlı sitesiyle, 1 milyon pikseli reklam karşılığı pazarlayan Tew, dört ayda tüm pikselleri satarak 1.03 milyon dolar kazanmış.

Ardından yeni bir proje için kolları sıvayan hatta bunun için üniversite eğitimine ara vermiş ve bu kez de loto benzeri bir uygulamayı 5 Aralık 2006 tarihinde faaliyete geçirmiş ..çok akıllıca hareketle şimdi de 1 pikseli 2 dolara satıyor. Bu kez 2 milyon dolar kazanmayı hedeflediği söyleniyor.. web sitesi ile uğraşanlara hem vay be ne akıllı adammış , hemde keşke ben yapsaydım şimdi zengin olurdum dedirten çılgın proje..

Böylelikle bir önceki projede olduğu gibi tüm pikseller satılırsa, Tew`in yanı sıra sitenin bir ziyaretçisi de 1 milyon dolar kazanma şansını yakalıyor. Ne kadar çok tık`lanırsa o kadar çok kazanma şansının olması, reklamverenlerin de iştahını kabartıyor. Tew`in yeni projesi için 1 yıllık süre konulmuş durumda. 1 yılın sonunda 2 milyon dolara ulaşılmazsa bu kez de elde edilen gelir Tew ve bir talihli arasında paylaşılacakmış…

Projenin sonunda 2 milyon dolara ulaşılırsa 100 bin doların da hayır kurumlarına verilmesi planlanıyor. 2 milyon dolar hedefine ulaşılamadığı takdirde, elde edilen cirodan bir bölüm hayır kurumlarına bağışlanacakmış..
Tew`in tasarladığı ve bir öncekine göre yenilikler içeren sistem şu şekilde işliyor: Kurulan internet sitesinde en az 10 x 10 piksel, 200 dolara satılıyor. Siteyi ziyaret edenler günde en fazla 10 kez ilanların üzerine ‘tık`layarak, böyük ödülü kazanmak için şanslarını artırabiliyorlar.
Bunun üzerindeki tık`lamalar loto için geçerli olmuyor. Bir kişinin farklı kullanıcı adı ile yarışmaya katılması ise kabul edilmiyor. Bunu kontrol için loto çekişininin sonunda IP numarası ve kimlik tespiti yapılarak ödüller verilecekmiş..

Bu yazı bilgisayar dünyası kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir