savaş’a HAYIR..

Ve 20M20… 20 Mart günü saat 20.00’de, ABD’nin Irak’ı bombalamaya başladığı gün ve saatte meşaleler yakılacak, düdükler çalacak, bir ışık yakacak, bir ses verecek ve İŞGALE VE SAVAŞA DUR denilecek.
Savaş karşıtı eylem, açıklamalarıyla gündeme gelen Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (BAK) bu kampanyanın en etkin örgütlülüğüdür.
ABD`nin İngiltere ve diğer ülkelerle gerçekleştirdiği küresel zalimlerin ve egemenlerin koalisyonuna karşı Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu da 2003 yılı Haziran ayında, tüm dünyada Tarık Ali, Howard Zinn gibi aydınlar tarafından imzaya açılan bir metnin Türkiye’de de imzaya sunulmasıyla kuruldu. Yüzlerce aydın, sendikacı, yazar, gazeteci, sanatçı, akademisyen, bilim insanı, muhalif, politikacı ,öğrenci bir araya gelerek bu etkin savaş karşıtı hareketi oluşturdular.
27 Eylül 2003 Irak’ta İşgale Son Filistin’e Özgürlük, 20 Mart 2004 Irak işgaline Son, 5 Mayıs 2004 Gelme Bush, 4 Ekim 2004 Bush`a Hayır, 19 Mart 2005 İşgale Son, 4 Nisan 2005 Bush Yargılansın, 24 Eylül 2005 Irak`ta İşgale Karşı Küresel Eylem Günü, İran Irak Olmasın, İsrail`i Durdurun ve en son olarak da Dön Evine Bush gibi kampanyalar yürütmüş ve bu kapsamda yüzlerce etkinlik düzenlemiştir.

Bu yılda 20 M 20 kampanyası kapsamında 17 Mart 2007 tarihinde Kadıköy`de Irak İşgaline Karşı Küresel Eylem

Mitingi düzenlenecek. Bu mitinge her yıl olduğu gibi Zonguldak`tan da katılım sağlanacak.
Irak`taki savaşa seyirci kalmamak için savaş karşıtlarının seslerine ses vermek gerekiyor.
www.savasadur.de adresinden savaşa halen hayır demediniz mi?

güzel atasözü değerinde bazı miting sloganlarını hatırlatmak istedim

kurtuluş yok tek başına ya HEPBERABER ya hiçbirimiz

SUSMA! sustukça sıra sana gelecek..

tepkisiz toplumlar güdülmeye mahkumdur…

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir