TEKEL`den üstün hizmet plaketi almasi gereken insan… KİM Mİ ? SEZEN AKSU tabiyki..

Sezen Aksu`nun 1975-2006 arasında yazdığı dört yüzün üzerinde şarkı sözünden seçtiğimiz 197`si yer alıyor kitapta. Bazılarını çok iyi hatırlayacaksınız – kendi kendinize mırıldandığınız, hiçbir zaman unutamadığınız şarkıları, Ama muhtemelen bilmediklerinizle, duymadıklarınızla da karşılaşacaksınız

Eksik şiir, aşk ve sevgi, tutkularımız, vazgeçişlerimiz ve hep yeniden umutlanışımız üzerine bir kitap. İnsan olmakla ne kadar kırılgan olduğumuzu, ama her şeye rağmen yaralarımızı sarıp ayakta durabilecek güce sahip olduğumuzu kanıtlıyor.vede Sezen AKSU nun hayatımızın nasıl bir parçası haline geldiğinin şiirsel olarak ispatı..SEZEN`in hayatımızdakı yeri apayrı ,bir insan hic tanimadigi bir insani kendine nasil bu kadar yakin hisseder, nasil bu kadar sevebilir dedirten, bir tür rakı mezesi. beyaz peynir ve kavundan sonra, en sevdiğimiz ,hiç bir zaman mükemmel şarkılarından hiçbirisini diğerinden ayıramadğımız . hepsinin yeri apayrı gelen (kaybolan yıllar ,firuze ,ikinci bahar,sen ağlama, geri dön, haydi gel benimle ol. tükeneceğiz, git , yanlızca sitem,sarışın ,unut, kavaklar,zor yıllar ,belalım,gidiyorum ,gülümse ,vazgeçtim, güllerim soldu,küçüğüm ,kalbim egede kaldı ,masum değiliz,ne ağlarsın, yanlızlık senfonisi,zalim,tutuklu,kusura bakma,adı bende saklı ,ben sevdalı sen belalı,kaderim,kahpe kader, keskin bıcak, istanbul istanbul olalı, eskidendi çok eskiden,ikili delilik) sadece en mükemmeller aralarından şeçebildiğim birkaçı..

yeni bir şarkısı çıktığında sadece nakarat anlaşılabilir halde oluyor nedense. sözler o müziğe fazla mı geliyor, ya da biz mi hep müziğe uyarlı sözlere alışmışız nedir,ama sonra nakarat kısmından başlayıp şarkının tümünü hiç unuttulmıycak şekilde hafızaya alıyoruz..

poposunu görüntüleyen magazin basınına ” vatana millete faydası olacağını bilsem kaş göz de çizerim” diyerek sanatçı duruşunu belirtmiş.. LEVENT YÜKSEL ve SERTAP ERENER gibi olağanüstü iki ismi bize kazandırmış eli öpülesi mükemmel sanatçı.. iyki varsın.. yeni şiir kitabın hayırlı ugurlu olsun .. umarım hayatımızın parçası haline gelen ,sözlerin bestelerin ikinci şiir kitabınıda yaparsın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir