TOYOTA’dan çevreci oto..

küresel ısınma ,dünyamızın karbon bakımından çektiği sıkıntı. içilebilir su kaynakları , kuraklık derken yavaş yavaş sevindirici haberler alıyoruz ,okuyoruz . hybrid otolar yavaş yavaş piyasalarda yerini almaya başladı. petrol’e yani katı yakıtlara alternatif birçok yenilik peşi sıra gelmek zorundaki artık küresel ısınma kuluçka devresinden çıktı .sadece ve sadece bundan sonra yapacağımız hamleler süreci yavaşlatmak ,etkisini azaltmak adına olacaktır. işte bu hamlelerden biride Toyota’dan geldi .

Toyota Prius dünyanın da en çevreci otomobillerinden biri sayılıyor. Toyota da bu otomobili İnternet kullanıcılarına tanıtmak için Çevreyikimkurtaracak.com adresinde özel bir site hazırlamış durumda. Siteye girdiğinizde karşınıza üç sorudan oluşan mini bir test çıkıyor. Doğru yanıtladığınız her soru ekranınızdaki griliği yeşile döndürüyor.

Sitenin içine girdiğinizde Toyota Prius’un neden çevreci olduğunu, Hybrid Synergy Drive adlı teknolojisi, otomobilin aldığı ödülleri görebiliyorsunuz. Çevre önderleri aranıyor başlıklı bölüm ise size henüz ülkemizde satışı başlamayan Toyota Prius’la test sürüşü yapma fırsatı sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir