Tozlu Sahne Amatör Tiyatro Topluluğu

Evet birkaç kişinin uzun zamadır hayalini kurduğu birşeydi bir tiyatro topluluğu kurmak. İçlerinde ben de vardım bu birkaç kişinin. Sonunda gerçekleşti hayallerimizin bir kısmı ve birkaç ay önce toplanıp eş dost şeklinde haberler salarak etrafa küçük bir grup kuruldu. Kuşkusuz herşeyden önce bir sahneye ihtiyacımız vardı. Getronagan Lisesinden Yetişenler Derneği (G.L.Y.D) yönetimi ve yönetim kurulu başkanı ile yaptığımız görüşmelerde bizleri kırmayıp haftanın birkaç günü derneklerindeki salonu bize tahsis edebileceklerini söylediler. Mutluyduk, çünkü artık çalışma yapabileceğimiz bir sahnemiz vardı. Sıra bize katılmak isteyen arkadaşlar bulmaya gelmişti. Dedim ya eşe dosta haber salma yöntemi ile yaptığımız duyuru sonucunda aramıza katılan arkadaşlarla beraber yaklaşık 10 kişilik bir grup olduk.Çalışmalara başladığımızda herşeyin başında olduğu gibi bizde de birçok konu eğretiydi. Ama çalışmalar devam ettikçe biz tam anlamıyla bir “grup” olmayı başarıp beraberce bişeyler yapmanın ciddiyetini kavrayınca daha sağlam bir ekip olduk. Yaklaşık 2 aydır Getronagan Cep Sahnesi’nde çalışmalarımıza devam ediyoruz ve artık bir kimliğe büründük. Biz “Tozlu Sahne Amatör Tiyatro Topluluğuyuz”.

Bizim için yaptığımız çalışmaların, verdiğimiz emeğin, yaptığımız fedakarlıkların en büyük meyvesi sahnede olmak. Bunun içinde çalışmalarımızı bir oyun seçimi yaparak devam ettirdik. Şuan seçilen oyun üzerine odaklanıp ortaya güzel bişeyler çıkarma çabası içindeyiz. Dedim ya, bu bizler için gerçekleşmesi zor olan bir hayaldi. Bizlere yardım eden ve edecek olan herkese şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Toplulukla ve tiyatro ile ilgili gelişmeleri sizlerle yine burda paylaşacağım.

Hayaller peşinden gidildiği sürece anlamlıdırlar. Birgün gelirde hayallerimizin peşini bırakırsak işte o zaman anlamsızlaşacaktır hayat.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir