Türk sinemasından film yağmuru…

Türk sineması artık eskisi gibi değil kısır döngüden çıkmış durumda ,önceden senede bir veya iki film çekilir bunlar ama iyi ama kötü filmler olur medya tarafından pompalanarak reklamı yapılarak belirli bir hasılat vede seyirciye ulaşırdı ama artık öle değil, şimdi çok sağlam senaryolu ,kaliteli oyuncuların olduğu filmler aradan daha 6 ay geçmeden vizyona giriyor vede iyi gişe başarıları gösteriyor.

mustafa hakkında herşey,dar alanda kısa paslaşmalar,pardon,yazı tura ,deli yürek boomerang cehennemi,babam ve oglum,karpuz kabuğundan gemiler yapmak,gönül yarası,komser şekspir,anlat istanbul,vizontele ,rus gelin,mavi gözlü dev,cenneti beklerken,eşkiya,hamam,ilk aşk,karışık pizza,ağır roman,gemide,herşey çok güzel olcak,tabutta rövaşata,fasulye ,propaganda,güle güle son 15 yılda söle bir saymaya kalksak aklımıza gelicek iyili kötülü filmler , tabii bunların arasından sırf film yapmak olsun diye yapılmış Mali filmleri yok ,çünkü oldukça basit geyik muhabetine bile turp sıkmış filmler ,sadece ve sadece medyanın pompalaması ile gişe alan filmler onlar…

son birbuçuk iki seneye baktığımız zaman gönül yarası ,babam ve oğlum,pardon,vizonteleilk aşk sağlam filmler arasında ,zaten filmlerin gişe başarısı vizontele hariç tamamiyle sinemadan çıkanın güzel film mutlaka git demesiyle artan ,herkesin birbirine tavsiyesiyle başarıya ulaşan filmler..

vizyona girmiş yada önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan 5 tane film var , filmlerin senaryolarından ,oyuncularından çok rtük’ün makasladığı sahneler konuşuluyor , umarım filmler yukarda saydığım filmler kadar güzeldir’de sırf makaslanan sahnelerden öteye ,filmin başarısı su yüzeyine çıkar.

18`ler Takımı

Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavlarını kazanamamış olan ve askere çağrılma korkusu ile günlerini geçiren dört genç, her gün hayatla ilgili endişelerini biraz daha büyüterek yaşayıp gitmektedir.

Kendilerine 18’ler Takımı adını veren bu dört arkadaş, her ne olursa olsun sınavı kazanmayı kendilerine amaç edinmişken bir gün Deren isminde, oldukça ilginç ve gizemli bir kızla tanışırlar. Son derece güzel ve çekici bir kız olan Deren, hepsinin akıllarını farklı yollardan çelerek akıl almaz olayların ve raslantıların baş kahramanı olmalarına neden olur.

Çılgın Dersane

Özlem Dersanesi’nin sahibi Hadi, dersanenin iflas tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bir gün, dersanenin iflas tehlikesinden kurtulduğunu öğrenince torunu Özlem ile birlikte dersane öğrencileri ve öğretmenlerine tatil promosyonu vermeye karar verir.

Fakat dersanenin kurtuluşu için gerekli olan bir başka şey daha vardır: Dersaneler arası düzenlenen para ödüllü bir yarışmaya katılmak! Dersanenin geleceği için çok önemli olan bu yarışma, topyekün herkesin yarışmaya odaklanmasına neden olur. Artık dersanenin kaderi, öğrencilerin bu yarışmadaki başarılarına bağlıdır.

Barda

Günlük koşuşturmacalarının içerisinde, kendi hallerinde hayatlar yaşayan bir grup genç, bir akşam, buluşup içki içerek keyifli vakit geçirdikleri bir barda, eli silahlı bir grup tarafından esir alınır. Bütün gece boyunca dayak, tecavüz ve işkence görerek şiddetin her türlüsüne maruz kalırlar.

Hayatlarına birdenbire giren bu şiddetin onlar için hiçbir anlamı ve sebebi yoktur. Şiddeti uygulayanların da görünürde bir nedenleri olmasa da, aslında hayatlarında sahip olamadıkları herşeyin acısını bu gençlerden çıkarmaktadırlar. Esir alınan gençler için öncesi olmayan bu şiddetin sonrası, tamir edilmesi zor yaralara gebedir.

Amerikalılar Karadeniz’de 2

Amerika’nın İran’ı potansiyel bir tehlike olarak görmesi nedeni ile Karadeniz’e yerleştirdiği füzelerden biri, bir yanlışlık sonucu patlayınca rotası değiştirilerek Karadeniz’de bir sahil kasabasına indirilir.

İlk tehlikeyi başarı ile bertaraf eden ekip için şimdi yapılması gereken tek bir şey kalmıştır: Füzeyi yöre halkına hissettirmeden kasabadan çıkarmak! Ama bu, hiç de sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Son Osmanlı: Yandım Ali

İstanbul’un işgal altında olduğu yıllar… Savaşın ayrı cephelerinde, farklı konumlarda bulunmuş iki insan… Biri, İstanbul Boğazı’na demirlemiş düşman ordularını görünce “Geldikleri gibi giderler” diyen büyük komutan Mustafa Kemal Paşa, diğeri ise evli sevgilisini kaçırıp Viyana’ya gitme planları yapan, donanmadan terhis edilmiş Yandım Ali’dir.

Bu iki farklı insanın yolları bir gün kesiştiğinde, Yandım Ali için hayat, planladığından çok daha farklı bir yönde akmaya başlayacaktır. Artık memleketin kurtuluşundan ümidi kesmiş bir külhanbeyi değil, bu kurtuluş için mücadele eden bir savaşçı halini almıştır.

Neşeli Gençlik

Şakir, Cemil, Orhan, Sarıkafa, Tekin, Nuri ve Osman adlarındaki gençler okulun basket takımında yer alıyorlar. Takımın pon pon kızlarına ve hocalarına yönelik cinsel fantaziler besleyen gençler film boyunca muzırlığın sınırlarını zorlayıp heyecanın ve maceranın doruklarında geziniyorlar.

Bu yazı sinema kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir