zonguldaklı UÇACAK…

ÇAYCUMA HAVAALANI İHALESİ`Nİ ZONGULDAK ÖZEL SİVİL HAVACILIK A.Ş KAZANDI.
Vali Erkmen`in aralıksız 4 yıldır açılması için mücadele verdiği Çaycuma Havaalanı dün ihale edildi. Zonguldak`ta iki firmanın girdiği ihaleyi Vali Erkmen`in kurdurduğu şirket kazandı.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) bir süre önce çıktığı ihaleyi bugün sonuçlandırdı.
Firmaların teklifleri DHMİ APK Daire Başkanı Funda Ocak’ın başkanlığındaki ihale komisyonu tarafından açıldı.
İhale kapalı pazarlık usulü ile devam etti.
Zonguldak İl Özel İdaresi, Sanayi ve Ticaret Odası ile bazı işadamlarının katılımıyla oluşturulan Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş, 32 bin dolar artı KDV yıllık kullanım bedeline ilave olarak yıllık cirodan DHMİ Genel Müdürlüğü`ne binde 1.06 pay verilmesini teklif etti.
İhaleyi katılan diğer firma Zonguldak Yatırım Filyos Ateş Tuğla Makina, Maden, Enerji A.Ş, 32 bin dolar artı KDV’ye ilave olarak cirodan on binde 25 pay verilmesini teklif etti.
İhaleyi Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş kazandı.
Firma, ihale sonucunun DHMİ yönetim kurulunca onaylanmasını takiben sözleşme imzalayacak ve havaalanını 25 yıl işletecek.
Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir