12 DEV adam…..

Japonya’da müthiş maçlar çıkaran 12 Dev Adam, NBA oyuncularından kurulu Slovenya’yı da devirdi ve adını çeyrek finale yazdırdı: 90-84

15. Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ilk turdaki C Grubu’nu tek yenilgiyle geçen 12 Dev Adamımız, 8’li finalde bugün Slovenya ile karşılaştı 4 yıl önce Indianapolis’te 9. olan milliler bu maçtan galibiyetle ayrılırdı Dünya Şampiyonası’nda ilk 8’i garantiledi. Millilerimiz çeyrek finalde, Yeni Zelanda’yı 79-62 yenen Arjantin’in rakibi olacak.

Millilerimiz, kadrosunda 4 NBA’li oyuncu bulunan Slovenya ile bugüne kadar yaptığı 11 maçta, 8 yenilgi, 3 galibiyet aldı. Oynadığımız 4 resmi maçta da yenildiğimiz Slovenya karşısında, 3 galibiyetin 2’sini başantrenör Bogdan Tanjeviç döneminde elde ettik. Tanjeviç döneminde rakibiyle 4 kez karşı karşıya gelen 12 Dev Adam, son 2 maçtan galibiyetle ayrıldı.

Bu yazı spor kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir