Fatih Akın filyos’ta…

Duvara Karşı filmiyle Berlin Film Festivali’nde “Altın Ayı” ödülünü kazanan yönetmen Fatih Akın’ın yönettiği ”Yaşamın Karşı Kıyısında” adındaki yeni filmin, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Filyos beldesindeki sahnelerinin çekimlerine başlandı.

Fatih Akın, yeni filmi için aralarında Almanlar’ın da yer aldığı ekibiyle birlikte hazırladıkları sette bazı sahnelerin çekimlerini yaptı.

Memleketi Filyos’ta vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Akın’ın, Nurgül Yeşilçay’ın başrolünü oynadığı filminin beldedeki çekimleri, hafta sonuna dek tamamlayacağı bildirildi.

Filyos Belediye Başkanı Hilmi Uzun, filmin 2007’te çekimlerinin sona ereceğini ve Cannes Film Festivali’ne de katılacağını belirterek, şöyle konuştu:“Film Meksika, Arjantin, Brezilya, ABD ve çok sayıda Avrupa ülkesinde de aynı anda gösterime girecek. Galalarından biri de Filyos beldesinde gerçekleştirilecek. Bölgenin tanıtılması açısından bazı sahnelerin burada çekilmesi çok önemli. Set ekibine elimizden gelen desteği veriyoruz.”

Fatih Akın ise film şirketiyle sözleşmesi gereği gazetecilere açıklamada bulunamayacağını söyledi.

Bu yazı sinema kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir