19 ocak 2007 den 2008’e tam bir sene …

Hrant Dink’in yaşamını yitirmesinin ardından tam bir sene geçti , henüz aydınlatılmayan okadar çok şey varki , Uğur Mumcu ,Ahmet Taner Kışlalı,v.b. gibi sayamadığım birçok yazar,gazeteci cinayetleri gibi bu cinayette karanlık güçler tarafından yapılan ,kollanan cinayetlerin seyri ile devam ediyor maalesef..

ölümünün birinci yıldönümünde Hrant Dink’i anmak için birçok etkinlik gerçekleştirildi ve gercekleştirilcek , umarım karanlıkların aydınlığa çıkması için gerekli olan dayanışma örgütlü güç ,böle etkinliklerle böle çalışmalarla hızına hız katarak devam eder ,karanlık bir ülke olma yolunca ileryen ülkemiz bir an önce aydınlığa kavuşur…

işte etkinliklerden bazıları ;

*Hrant Dink’e bir saygı duruşu niteliğindeki “Hepimiz Hrant Dink’iz” adlı fotoğraf albümü, uzun ve ince elenip sık dokunulan çalışmaların ardından piyasaya çıktı. Uluslararası Hrant Dink Vakfı tarafından hazırlanan ve Agos Yayıncılık tarafından yayımlanan albüm, gazete önündeki ilk saatlerden, mezarlığa kadar geçen sürede, yüzlerce foto muhabirinin çektiği binlerce kare fotoğraftan derlendi. 19 fotoğrafçı tarafından çekilmiş 135 kare ile “Hepimiz Hrant Dink’iz” albümü, kitapçılarda sizleri bekliyor.

*Türkiye’de 1909 yılından bu yana, suikast sonucu öldürülen 62. gazeteci olan Hrant Dink anısına yapılan etkinlikte, Memet Ali Alabora, Okan Bayülgen, Haluk Bilginer, Yetkin Dikinciler, Halil Ergün, Pakrat Estukyan, Arşen Gürzap, Banu Güven, Nejat İşler, Tuncel Kurtiz, Fikret Kuşkan, Ömer Mad-ra, Lale Mansur, Meral Okay, Dolunay Soysert, Nur Sürer, Çetin Tekindor, Deniz Türkali, Serra Yılmaz sesleriyle Hrant Dink’in yazdıklarına hayat verdi.4-20 Ocak tarihleri arasında açık olacak ’tililili’, salı, çarşamba ve perşembe günleri 14.00-20.30, cuma, cumartesi ve pazar günleri ise 14.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

*Tam bir yıl sonra bir kez daha vicdanların korku ve nefret ile susturulamayacağını kanıtlamak için din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş farkı gözetmeden, halkların kardeşliğine inanan tüm yurttaşlar yanyana gelicekler.
Bu dava hepimizin davası diyen herkesin 19 Ocak günü AGOS’un önünde olacak,Hrant İçin, Adalet İçin,19 Ocak’ta,Saat Üçte,
Aynı Yerde… etkinliği gerçekleştirilecek… ilgili link

Bu yazı etki,tepki,yorum,vb.gibi kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir