yaratıcılıkta son nokta sanal vasiyet…

artık internet evrimleşmesi hızına hız katarak devam ediyor , sürekli yeni şeyler ,yeni siteler ,arkadaşlık siteleri ,paylaşım siteleri ,video siteleri ,alışveriş siteleri ,evinizden çıkmadan herşeyi internetten halletmek mümkün , sevindirici kullanışlı olmakla beraber bir okadarda pasifleştirici boyutu ,anti sosyalleştirici yanları var onlara bu yazımda değinmiycem ,önceki yazılarımda sürekli bahsetmiştim zaten , direk haber’e geçiyorum ;

‘Yazın vasiyetinizi, siz ölene kadar saklıÂ kalsın, öldüğünüzde sevdiklerinize ulaştırılsın, hatıranız sonsuza dek yaşasın” sloganıyla faaliyete geçen “www.evasiyet.com” adlı internet sitesi, üyelerine vasiyetlerini hazırlayarak sanal ortamda saklama imkanı sunuyor.

Uygulamaya göre, kişinin vasiyeti sadece o öldükten sonra yayımlanıyor. Üye, siteye her giriş yaptığında hayatta olduğu algılanıyor. Üye olurken verilen e-posta adresine de her ay başında bir kontrol e-postası gönderiliyor. Bu e-postadaki “hayattayım” linkine tıklayan üye, yaşadığını siteye bildiriyor. 3 ay boyunca siteye hiç giriş yapmayan ve kontrol e-postalarına cevap vermeyen üyeler ise ölmüş var sayılıyor. Bunun üzerine kişinin vasiyeti ya da vasiyetleri sitede yayımlanmaya başlarken, ayrıca ölmeden önce verdiği ve vasiyetin gitmesini istediği adreslere de e-postayla ulaştırılıyor.

kaynak:birgün

Bu yazı faydalı siteler kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir