yeni X3…

BMW geçtiğimiz yıl yollara çıkardığı SUV sınıfındaki temsilcisi X3`ü makyajladı. Değişik özellikleri ve yeni teknolojik donanımlarıyla yeni BMW X3, kendi segmentindeki yerini sağlamlaştırmak adına gereken her şeyi gerçekleştirmiş. Ön, arka ve yanlarda yapılan özel değişiklikler yeni BMW X3`e daha da dinamik bir kişilik kazandırmış. İç mekanda ise ince zeka ürünü malzemeler, gözü okşayan çizgiler ve şık renkler var.
Akıllı dört tekerlekten çekiş özelliği xDrive ile gücünü seri bir şekilde yola aktaran yeni motorlar, hem arazi de hem de şehir içinde sürüş dinamizmi sunma hedefi taşıyor.

BMW X3 3.0sd`nin yeni geliştirilmiş 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli motoru değişken geometrili çift turbo (VTT) teknolojisinden faydalanarak 286 HP (İlk nesil VTT dizel motorundan 14 HP daha iyi) maksimum güç üretebiliyor ve 580 Nm (+ 20Nm) maksimum torka ulaşabiliyor.
Yeni BMW X3, 3.0 ve 2.5 litrelik motorların yerine geçen BMW`nin yeni nesil sıralı 6 silindirli benzinli motor seçeneğini de sunuyor. Magnezyum/alüminyum kompozit krank karteri, VALVETRONIC teknolojisi ve Çift-VANOS sistemi sayesinde, motorun maksimum güç çıkışı sırasıyla, 272 HP (önceki motordan 41 HP fazla) ve 218 HP (+26 HP) seviyesine ulaşıyor.
ICM (Integrated Chassis Management), yeni bilgisayar teknolojisinden yararlanarak tüm motor seçeneklerinde, BMW`nin dört tekerlekten çekiş sistemi xDrive ile DSC Dinamik Denge Kontrolü ve motor kontrolü arasında daha etkili ve hızlı bir iletişimin kurulmasını sağlıyor.
resimleri görmek için tıklayın

Bu yazı otomobil kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir