zonguldak’ta doğalgaz

 

Zonguldak havzasındaki metan gazının sondaj çalışmalarına, bu yılın kasım ya da aralık ayında başlanması planlanıyor.

Kömür ocaklarındaki üretim esnasında açığa çıkan “metan gazının ekonomiye kazandırılması” amacıyla gerçekleştirilen, Kömür Kaynaklı Metan Gazı Araştırma ve İşletme Projesi ihalesini kazanan Hema Endüstri A.Ş. ile 8 Mart 2005’de sözleşme imzalandı. Metan gazı etüdüyle arama çalışmalarının maliyetini kendi finansmanının yanı sıra ABD’li Gardes şirketiyle karşılayan söz konusu firma, gazın işletilmesine geçilmesi durumunda, kuruma belirli oranda kira payı verecek. Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK), üretim esnasında açığa çıkan ve havalandırma sistemiyle atmosfere püskürtülen metan gazının ekonomiye kazandırılmasıyla, yeni istihdam alanlarının da oluşmasına katkı sağlanması bekleniyor.

 

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

zonguldak’ta doğalgaz” hakkında 2 yorum

  1. gülcan

    Allah aşkına vatanımızda..Türkiyemiz de abd’ye danışmadan,bağlı olmadan bişey yapamıyacağız mı?herşeyde abd bıktık.gazımızada göz diktiler mi?şimdi..

    Cevapla
  2. fatih

    TÜRKİYENİN MESLEGE TEKNOLOJİYE DAHA FAZLA ÖNEM VERMESİ MÜHENDİSLERİMİZİN BOŞKALMAMASI ENERJİYE DAHA FAZLA ÖNEM VERİLMESİ DIŞA BAĞİMLİLİĞİ ARTIK BIRAKMAMİZLAZİM AYRİCA ŞİRNAK HAKKARİDEKİ PETROLLEREDE Bİ EL ATMAK LAZİM

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir