3 altın madalya kazandık…

futbolla yatıp ,futbolla kalktığımız ülkemizde spor’un diğer branşlarını haddinden fazla ihmal ettiğimizi düşünüyorum. çeyrek final maçları bütün medyayı gün boyunca yayın yapmaya zorlarken, tekerlekli sandalye basketbol takımının Avrupa Şampiyonu olması normal sıradan bir habermiş gibi okunup geçiyor sadece.

sporda yaşanan diğer gelişmeleride medya ve sporseverler olarak arz ve talep dengesince sahiplenmemiz gerektiğini düşünüyorum. ve bunlardan bir taneside avrupa halter şampiyonasında aldığımız altın madalyalar.

tebrik ederek ve başarılarımızın devamının gelmesini dilerek habere geçiyorum ,işte o haber ;

Romanya’nın başkenti Bükreş’te süren 22. Avrupa Bayanlar Halter Şampiyonası’nda 63 kiloda Sibel Şimşek 3 altın madalya kazandı.

Yarışmada Sibel Şimşek, koparmada ilk hakkında 103, ikinci hakkında 105 ve son hakkında da 108 kiloyu kaldırarak altın madalyayı kazandı ve Avrupa şampiyonu oldu.

Koparmada ikinci sırayı 107 kilo ile Norveçli Ruth Kasirye ve üçüncülüğü ise 103 kiloyla Rus Svetlana Tsarukaeva elde etti.

Şimşek, ikinci seansta, silkmede 128 kilo kaldırarak toplamda 236 kiloya ulaştı. Sporcumuz koparma ve silkme’nin ardından, toplamda da altın madalya aldı ve altın madalya sayısını 9’a çıkardı.

Sibel Şimşek, koparma, silkme ve toplamda bayanlarda Nurcan Taylan’dan sonra altın madalya kazanan ikinci sporcu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir