6 mayıs 1972’den bugün’e

“bizde gençleri asalar” diye manşeti okumuştum 4,5 sene önceydi, Cumhuriyet gazetesiydi sanırım . sonra sonra bişeyler okumaya,yaşamaya başladıkça onların yani Deniz GEZMİŞ ve Arkadaşlarının(Yusuf ASLAN ,Hüseyin İNAN) ne için mücadele ettiklerini ,neleri görüp şimdi neleri yaşadığımız daha da iyi anlayabiliyorum. azcık kafasını yoran “at gözlüğünü” çıkaranda anlayacaktır zaten hiç zorlanmadan. ABD’den icazet almadan bırak kuzey Irak’a girmeyi , pamuk ,buğday bile ekemediğimiz , Taksim’de emekçilerin dövüldüğü ,bombalandığı şu günlerde yaptıkları mücadelelerin haklılığını birkez daha anlıyorum.anlamıyorum diyen varsa TAM BAĞIMSIZ VE GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE bu olamaz zaten.

internetin sırf msn’den ,arkadaşlık sitelerinden ibaret olmadığını defalarca söyledim . mesela en çok tıklanan ,gündemde olan youtube gibi büyük paylaşım sitelerinin faydalı taraflarından da yararlanabiliriz . bardağın dolu tarafından yararlanabiliriz .

işte dolu taraflarından biri , Deniz GEZMİŞ’in kendi sesinden savunması . youtube ‘a video olarak aktarılmış, onca saçma sapan şey içinden böyle birşeyi bulup izlemek bardağın dolu tarafından bakmak olsa gerek.

sözü fazla uzatmadan infazlarının 36 yıldönümünde mücadelelerine inananlar olarak saygıyla anıyoruz. sözün bittiği yer videodaki sesin anlattıklarında..

işte video..

not:youtube’a erişim bir engelleniyor ,bir kaldırılıyor . yasakların olmadığı zamanlarda izleyebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir