akçakoca doğalgazı kullanımda ..

Akçakoca’dan çıkarılan doğalgazın Temmuz ayında Yunanistan’a verilmeye başlanacak olan gazın üç katı miktarında olduğunu ifade eden yetkililer, bu gazın aynı zamanda Samsun, Sivas, Erzurum, Malatya, Kayseri, Çorum, Konya Düzce ve Aksaray’ın konut ve sanayide kullandığı gaz miktarına da eşit olduğunu söyledi. Akçakoca gazının Türkiye’deki konutların toplam doğalgaz tüketiminde de onda biri oranında olduğunu belirtildi.

Törende konuşan TPAO Genel Müdürü Vekili Murat Altıparmak ise yatırım bütçelerinin 50 milyon dolardan 2007’de 370 milyon dolara çıktığını bildirdi. 2005’de 6, 2006 9, 2007’de 3 adet olmak üzere toplam 19 kuyunun açıldığını, bunlardan 17’sinde doğalgaz keşfi yapıldığını belirten Altıparmak, 18 kilometrelik kara, 17 kilometre de deniz boru hattı ile 2 adet üretim platformunun tamamlandığını söyledi. Altıparmak 1-15 ay içinde 3 üretim platformunda daha 2 kuyudan gelen gazın üretimine başlanacağını söyledi.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir