ÇANAKÇILAR TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Gökçebey`de bulunan Çanakçılar Seramik yönetim temsilcisi Erol Arat ihraç hakkında şu bilgileri verdi: “Tesisimiz üretim açısından Türkiye`nin en büyük 3 fabrikasından birisidir. İhracat yaptığımız ülkeler arasında Avrupa`dan Orta doğu ülkelerine kadar ürün gönderiyoruz. İhracat hedefimiz 2006 için % 35 ten % 45 e 2007 hedefimiz ise % 50 olarak tahmin ediyoruz yani yarısını yurt dışına pazarlıyoruz bu da ülkemize büyük bir döviz girdisine neden olmaktadır.”
Erol Arat “Geçtiğimiz aylarda ihalesi iptal olan doğal gaz anlaşması bizleri ve bölgeye yatırım yapacak diğer iş adamlarını büyük sıkıntılara soktu. Gerek BOTAŞ yetkilileri ile gerekse bölge milletvekilleri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Sonuca ne zaman ulaşırız bilmiyorum” dedi.

Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir