CHP’nin ” demirbaşı “olarak devam edecek sanırım!!

siyaset denen müesese o kadar kirlenmiş ki artık , meşhur laf varya “at izi ,it izine karıştı” diye . gerçektende öyle. bakıyosunuz iktidar partisi daha yeni icraatı olan ATV-SABAH GRUBU’nu kamu bankaları desteği ile kendi kankasına teslim etti. tamamem “RANT” olayımı ne bu siyaset? . ben hiç görmedim ,iş adamı olmayan bir milletvekili. kesin!! ya otoparkı ,ya bankası ,ya hastanesi ,ya alışveriş marketleri zinciri , ya yumurta fabrikaları ,ya da oğullarının “GEMİCİK”leri var.

bak birden kendimi muhalefet gibi hissettim gemicik diyince. sadece ve sadece muhalef olarak AKP ‘ye yüklenmeyi bilen CHP’de kurultay var bu haftasonu . parti içi demokrasinin olmadığı “sosyal demokrat” parti ,” şeçim” yapıyor.

seçime bir ay kala il parti temsilcilerinin  değiştirildiği, muhalif yöneticilerin yönetimden çıkarıldığı partide şeçim yapılıyor.

kafayı “türban”la bozmuş ,”yada “laiklikle” bozmuş olcaklı ,sosyal demokrat söylemlerden uzak ,tamamiyle sermaye ile kanka olarak  ,sermaya laik olsun ,başı açık olsunda nasıl olursa olsun şeklinde …

sınır ötesi operasyonu destekleyen “sosyal demokrat “…

şeçim öncesi  Başbakanın kolundaki “saat” ‘e takmış olan parti..

yada şeçim öncesi “ERDEMİR SATILDI, TELEKOM SATILDI, O SATILDI BU SATILDI SİZE HİÇ BUNLARDAN BİR PAY GELMEDİMİ” diyen  “sosyal demokrat” …

partisinin tabanına zıt, tepeden inme politikalarla , sanki futbol külübü başkanı edasıyle partiyi yöneten “demokrat” …

“Baykal’a rahmen CHP’ye oy verecem” diyen bunca insana rahmen , 99 şeçimlerinde meclise giremeyen ,2002 şeçimlerinde muhalefet olmaya razı olan, 2007 şeçimlerinde cumhurbaşkanlığı seçimleri ile de ortalığı hepten karıştıran sonra gine bozguna uhrayan,ama” oylarımızı yükselttik” diyen “demokrat”

İstanbul’u ,Ankara’yı AKP ‘ye yerel şeçimlerde teslim eden ve bu gidişle üçüncü büyük şehri İzmir’i de kaptıracak olan lider..

yada sosyalist enternasyonel’de nasıl varlık gösterdiğini anlayamadığım lider…

yukardan aşağa okadar çok sayılcak şey varki, ilk parti olarak başladım ,sonra lider olarak devam ettim . çünkü partinin sahibi . seçim otobüslerinde ,afişlerde ,kurultayda …

sanki ”  popstar gibi ”  dev resimlere,posterlere anlam veremiyorum.

parti şeçiminde partinin simgesi olur , kişilerle partinin ne alakası var !!!

bunca yapılan yanlışa rahmen ,parti içi tüzüğü değiştirilmiyor . tepeden inme politikalarla , partiye en fazla parayı verenin milletvekili adayı şeçildiği düzende , il parti meclisinin değilde parti genel başkanını şeçtiği bir düzende ,gine bu kurultayda CHP GENEL BAŞKANI DENİZ BAYKAL olur, bir umuttur diyen onca seçmen “avcunu yalar “,CHP yerel şeçimlerde kan kaybına devam eder.

sağ’a çekiyor zaten parti…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir