diplomasi nedir ?

Adamın biri Afrika’da safariye çıkarken yanına minik
köpeğini de almış. Minik köpek bir gün ormanda dolaşıp, kelebekleri kovalar,  çiçekleri koklarken kaybolduğunu fark etmiş!!.

Ne yapacağını düşünürken bir  de bakmış ki karşıdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyeceğini  arıyor. ‘Şimdi başım dertte’ d! iye düşünmüş minik köpek.
Etrafına bakmış  yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen arkasını leoparın geldiği yöne  çevirerek kemikleri kemirmeye başlamış, bu arada da arkadaki
hareketi  kestirmeye çalışıyormuş. Leopar tam saldıracakken minik köpek kendi  kendine konuşmuş; ‘Ne kadar lezzetli bir leoparmış. Acaba etraftabundan  bir tane daha var mi?’
Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en  yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış. ‘Tam zamanında kurtardım yoksa bu köpeğe yem olacaktım’ diye düşünmüş leopar.
Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş. Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş. Leoparın yanına giderek neler olduğunu  anlatmış.
Leopar köpeğin yaptıklarına çok sinirlenmiş ve maymuna: ‘Atla  sırtıma, gidip sunu yakalayalım’ demiş. Ancak minik köpek neler olduğunu  ve leoparın sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını  fark etmiş.
‘Şimdi ne yapacağım’ diye düşünürken kaçmaya teşebbüs  etmemiş.
Bunun yerine arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri  kemirmeye devam etmiş. Tam leopar saldıracakken yine kendi kendine  konuşmuş;
‘Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarim saat önce bir leopar  daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!’
Diploması böyle bir şey iste:

*Hızlı düşün,
*Sakin ol,
*Güçlü görün

biraz tebessüm.. içinde etiketleriyle tarihinde tarafınadan gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir