romantik komedi : aşkgeliyorumdemez..

aşk tutulması filmini izleyenler bilir ,hemen hemen aynı filmi izliyor gibi hissedip farklı senaryonun yaşandığı ama ufak ufak da eski Türk filmi senaryosu kokan,sanatçıların ağırlığı, genç sanatçılarında filme kattığı dinamikle kendini izleten ,izlettiren sinemada izlenmesi gereken bir film. zaman zaman güldüren, zaman zaman düşündüren ,Altan Erkekli gibi ,Zeki Alasya gibi üstadların filme ağırlığını koyduğu sahnelerin olduğu ,mesajların olduğu güzel bir film. hele paylaşmadan geçemiyceğim bir anektod var ,Altan Erkekli’nin filmde şu aralar duymaya ihtiyacımız olduğu bir sözü var ,”kulaklara küpe olacak” derecede ,nitelikte …

dediği cümle ” gözlerin renkleri farklı olabilir ama akan gözyaşlarının renkleri aynıdır” ,olağan üstü yerine “cuk” oturan bir cümle .

sözü fazla uzatmadan filmin detaylarına giriyorum ;

oyuncular :Bergüzar Korel (Gözde)  , Tolgahan Sayışman (Ali)  , Zeki Alasya (İsmail)  , Altan Erkekli (Miran Dayı)  , Altan Gördüm (Erdoğan)  , Ömür Arpacı (Çaycı)  , Müfit Aytekin (Laz Dursun)  , Yılmaz Gruda (Mankenci Atilla)  , Hakan Bilgin (Ayakakbıcı Tahsim)  , Hakan Bilgin (Ayakkabıcı Tahsin)  , Kemal İnci (Kayserili Nafiz)  , Yosi Mizrahi (Avukat Bilal)  , Sarp Apak  (İç Mimar Berkcan)

Aşk Geliyorum Demez filmi, Mahmutpaşa’da bir han esnafının hikayesini anlatır. Ali handaki esnaflardan birinin oğludur. Ali, oldukça yakışıklı ve çapkın bir delikanlıdır. Bergüzar Korel ise esnafın çalıştığı hanı satın alan zengin müteahhidin, yardımsever, doğaya ve hayvanlara düşkün kızıdır.

Müteahhit, esnafın çalıştığı hanı satın alır ve orayı yıkıp alışveriş merkezi yapmaya karar verir. Han esnafının bir an önce hanı boşaltmasını isteyince esnaf birleşerek bir plan yapar ve Ali’den Gözde’yi etkileyerek hanı kurtarmasını ister.

Bir yardım gecesinde tanışan Ali ve Gözde birbirlerinden çok etkilenirler. Esnafında yardımıyla yapılan planlarla komik ve romantik bir hikaye başlar.

kaynak :beyazperde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir