eğitime gelince ,sağlığa gelince para yok , 139 milyon dolarlık füze alınıyor…

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ABD’den, yabancı askeri satışlar kanalıyla 139 milyon dolara SLAM-ER füzesi alınacağını bildirdi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in soru önergesini yanıtlayan Gönül, Amerika Savunma ve Güvenlik İşbirliği İdaresinin, Türkiye’ye 50 SLAM-ER füzesi satılması konusunda Amerikan Kongresinden onay istediğinin doğru olduğunu ifade etti. Füzelerin satışı konusunda Türkiye ile ABD arasında mutabakat yapıldığını belirten Gönül, SLAM-ER füzelerinin, yabancı askeri satışlar-Foreign Military Sales (FMS) kanalıyla toplam 139 milyon dolara satın alınacağını bildirdi. Gönül, ödeme koşulları hakkındaki müzakerelerin halen devam ettiğini kaydetti.
Gönül, bu füzelerin havadan karaya atılabilen, uzun menzilli ve otomatik güdüm kontrollü olmasının, Hava Kuvvetleri Komutanlığının hava-yer harekat etkinliğini artıracağını ve Türkiye’ye önemli stratejik avantaj ile caydırıcılık kazandıracağını bildirdi.
Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir