SESSİZ SEDASIZ SEVKİYAT , OLDU BİTTİYE GETİRDİLER …(yorumsuz)

Adana’na İncirlik Üssü’nden bu sabah 15 TIR dolusu askeri mühimmat sevkıyatı daha yapıldı. Bugün sabah saat 07.30 sıralarında, İncirlik Üssü’nde sevkıyat hareketliliği yaşandı. Üzerlerinde USAF ve Explosives (patlayıcılar) yazılı konteynırlarla yola çıkan 15 TIR, eskort eşliğinde Mersin’in Silifke İlçesi’ne hareket etti. İncirlik’ten çıktıktan sonra Kozan Yolu Kavşağı’nda otobana giren TIR’ların, yükünü Silifke İlçesi’ne bağlı Taşucu Beldesi’ndeki NATO Limanı’na boşaltacağı belirtildi. İncirlik Üssü’ndeki ABD’li yetkililer, askeri malzemelerin 2 yılda bir yapılan envanter değerlendirmesi sonucu değerlendirilemeyecek nitelikteki askeri mühimmat olduğunu açıklamıştı.

ABD’nin Adana Konsolosu Eric Green, İncirlik’ten TIR’larla yapılan sevkıyatla ilgili fazla bilgisi olmadığını belirterek, ”Bildiğim kadarıyla rutin çalışma” dedi.
Geçen ay sonunda göreve başlayan Green, Adana Valisi Cahit Kıraç’ı makamında ziyaretinde basın mensuplarının İncirlik’ten yapılan sevkıyatlarla ilgili sorularını yanıtlarken, ”O konuda fazla bilgim yok. Bildiğim kadarıyla rutin bir çalışma. Askeri mühimmatların Kıbrıs Rum Kesimi’ne götürüldüğü ile ilgili iddiaların doğru olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.
”Amerikan yönetiminin, Türkiye, ABD ve Irak arasında, terör örgütü PKK ile mücadelede atılacak adımları koordine etmek üzere özel bir temsilci atayacağı” yönündeki iddiaların sorulması üzerine Green, ”Washington’dan bir açıklama bekliyoruz. Gazetelerde yazılanlarla ilgili söyleyecek bir şey yok. Bu konuda fazla söyleyecek
herhangi bir bilgim de yok” yanıtını verdi.
Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir