ERDEMİR’DEN ÜRETİM REKORU..

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş’nin, Temmuz ayında birinci sıcak haddehanesinde 68 bin 349 ton üretim gerçekleştirerek rekor kırdığı bildirildi

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş’nin, Temmuz ayında birinci sıcak haddehanesinde 68 bin 349 ton üretim gerçekleştirerek rekor kırdığı bildirildi. Erdemir’den Borsaya yapılan açıklamada, 27 Şubat 2006 tarihinde Oyak’a ait Ataer Holding’e devredilen Erdemir’de, üretim rekorları kırılmaya devam edildiği belirtildi.
Açıklamada, şirketin birinci sıcak haddehanesinde 2006 yılı Mayıs ayında aylık 67 bin 623 ton olan üretim rekorunun, Temmuz ayında gerçekleştirilen 68 bin 349 ton üretimle geride bırakıldığı ifade edildi. Açıklamada, ”Enerjinin kontrol altına alınarak yönetilmesi ve enerji tüketiminin azaltılmasına yönelik iyileştirme ve geliştirme çalışmaları sonucunda da 1 ton ham çelik üretimi için harcanan spesifik enerji tüketimi de Temmuz 2006’da aylık 4 bin 738 megakalori ve yıllık ortalamada 4 bin 969 megakalori ile asgari seviyede gerçekleşmiştir” denildi.
Bu yazı haber kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir