Ferhan ŞENSOY’dan son ders beyazperde’de..

pardon ile sinemaseverleri kırıp geçiren Ferhan Şensoy , pardon’da yaptığı gibi adalet sisteminden sonra bu seferde eğitim sistemimize muhalif bir film çekmiş olduğu izlemeden tahmin edebiliyorum . adli sistemi tii’ye alan en sağlam filmlerden biri Kemal Sunal ‘ın DAVA filmi ise bir diğer akla gelen filmde kesin PARDON dur.

Eğitim sistemimize eleştiren sınav filmi ,ise klasik değerinde bence, çok sağlam bir eser . SON DERS filmi’de eleştirel anlamda ve eser olarak Türk sinemasındaki yerini alacaktır . filmle ilgili ayrıntılar;

Yönetmen : Mustafa Uğur Yağcıoğlu, Iraz Okumuş
Senaryo : Mustafa Uğur Yağcıoğlu

oyuncular : Dost Elver, Ege Aydan, Ferhan Şensoy, Ece Uslu, Engin Hepileri, Kaan Urgancıoğlu, Durul Bazan, Ekin Türkmen, Birce Akalay, Burak Sarımola, Neriman Uğur

“Hayatta söylemek istediklerini, duygularını, sevdiğini söylemeyi erteleme. Çünkü hayat planladığın gibi gitmeyebilir, yarın hiç olmayabilir.”

Yurt dışından gelen bir Türk öğretim görevlisinin üniversiteli gençlere öğretecekleri, okuldaki müfredatla sınırlı kalmayacaktır. Oysa iddiasızdır bu yeni hoca; “İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı olmadığı”diye başlar. Ancak öğrencilerin ve özellikle de bir tanesinin onu fark etmesi ile bambaşka bir dünya açılır önlerinde.

Saffet Hoca’nın, geçmişinin açığa çıkmasıyla birlikte üniversite öğrencisi Ulaş ile hayatı garip bir şekilde kesişir.

filmin websitesi

Bu yazı sinema kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Ferhan ŞENSOY’dan son ders beyazperde’de..” hakkında bir yorum

  1. admin Yazar

    filme gitmiş birisi olarak filme gitmenizi tavsiye ediyorum , herkes gitmeye çalışsın . gayet güzel bir film olmuş.

    Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir