fiba eurocup 2009 şampiyonu GALATASARAY..

maalesef basketbol’da futbol kadar rahbet görmeyen sporlardan biri, açıkça itiraf etmeliyim ki bu tebrik ve kutlama yazısınında geç kalınmış bir yazı olduğu biliyorum. ama spor’un her alanının ,her branşının değerli ve gerekli olduğununda bilincindeyim . popüler kültüründe etkisiyle futbol’a gerekenden daha fazla önem verip, diğer başarılara gereken önemi ve paylaşımı gerçekleştiremiyoruz. dünya genelinde de böyle maalesef, belki endüstri olarak baktığımız zaman futbol’un peşine erkek basket ,sonrada tenis gelebilir. voleybol, badminton,bilardo ,satranç gibi birçok sporlara gereken ilgiyi dünya genelinde olduğu gibi bizlerde ülke olarak ilgisiz kalıyoruz.

aynı zamanda gecikmiş bir tebrik ve kutlama yazısının yanında , naçizhane özür yazısı olarak düşünerek yazıyorum ve galatasaray taraftarı olarak başarılarına başarı ekleyerek yollarına devam eden AVRUPALI ASLAN KIZLARI tebrik ediyorum.

işte o başarılar;

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı dokuzu üst üste olmak suretiyle 11 kez şampiyonluk yaşamış ve yedi yıl üst üste hiç maç kaybetmeden şampiyon olma başarısını göstermiştir.Yine üst üste 5 kez Türkiye Kupasını, 7 kezde Cumhurbaşkanlığı Kupasını müzesine götürmüştür.

Avrupa’ da 1998-1999 sezonunda EuroLegue Final Four 3.sü olmuştur. 2007-2008 sezonunda da FIBA Eurocup 3.lüğü elde etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir