fotoğraflarınızla istediğiniz gibi ücretsiz oynayın..

photoshop bildiğiniz üzere fotoğraf programlarının şah’ı idi. yavaş yavaş tahtı sallanmaya başladı ,önce picassa sonra ücretsiz alternatif yazılımlar bazı ufak şeylerin photoshop olmadanda yapılabilceğini gösterdi. tıpkı microsoft’a linux ve pardus’un yaptığı gibi. yada internet explorer’ın sürekli sorun çıkartan haline inat ücretsiz yazılımlar opera,firefox ve son olarak google chrome yaptığı gibi. böyle yazılımlar çıktıkca kullanıcılar için bilgisayar kullanmak eziyet ve masraf olmaktan öteye birşey olup ,yaratıcılık’a destek olan bir olanak haline geliyor . neyse lafı fazla uzatmadan ufak ufak yazılımın özelliklerine ve indirebilceğiniz link’e geçiyorum.

Viewer

Windows Gezginini kullanmaya alışkın olanlar için oldukça tanıdık gelecek olan Viewer alanında resimleriniz ve klasörleriniz arasında rahatlıkla gezinebildiğiniz gibi tam ekran görüntüleme, masaüstü arka planı olarak ayarlama, slayt olarak görüntüleme, resim döndürme gibi işlemlerin tamamını bu alanı kullanarak yapabilirsiniz.

Editör

Photoscape’in en kullanışlı özelliklerinden biri, her bölümde bulunan dosya ve sürükle-bırak sisteminin bir arada kullanılabilmesi olması geliyor. Böylece rahatlıkla fotoğraflarınızı Editör ve diğer bölümlerde kullanabiliyorsunuz. Birbirinden güzel çerçeveleri, renklendirme, filtre uygulama, resim kesme, yazı balonları, çeşitli geometrik şekiller, kırmızı göz temizleme, mozaikleme gibi özellikler, Editörün göze çarpan en önemli özellikleri.
Batch Editor

Resim biçimleri arasında çeviri yapmak istiyorsanız adresiniz Batch Editor olacaktır. JPG, PNG, GIF, BMP gibi resim formatları arasında geçişler yaparken, resim kalitesini ayarlama, gelişmiş fotoğraf editörlerinde bulunan popüler pek çok filtre ve boyutlandırma işlemlerini bu bölümü kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
Page

Fotoğraflarınızdan zahmetsizce çeşitli kolajlar hazırlamak için Page bölümü biçilmiş kaftan. Yüzden fazla resim birleştirme şablonu ile çeşit çeşit resim kolajları oluşturmanız mümkün. Üstelik çerçeve ve filtre desteği ile kolajlarınızı çok daha görsel hale getirebilirsiniz.

Combine

Page bölümünün dışında resim birleştirme yapabileceğiniz bir diğer seçenek Combine. 24 farklı sütun halinde dikey ve yatay olarak belirleyeceğiniz boyutlandırmalara göre resim birleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

AniGIF

Resimler ile o kadar işlem yapılırda animasyon unutulur mu? Resimleriniz ile geçiş sürelerini sizin belirleyeceğiniz aralıklarla gif animasyonları, reklam bannerları oluşturabilir, yazılım içerisindeki Web Browser Preview butonu ile tarayıcınız üzerinden görüntüleyebilirsiniz.
Print

Hazırladığınız resimlerin çıktısını almak için gerekli seçenekleri, oldukça zengin menüsü ile Print bölümünden elde edebilirsiniz. Farklı çözünürlük, kağıt boyutları, yatay ve dikey çıktıları gibi klasik bir yazılımda bulunan çıktı seçeneklerinden çok daha fazlasını bu bölümden elde edebilirsiniz.

PhotoScape yazılımını  indirmek için burayı   tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir