galatasaray’da neler oluyor ? , neler olacak ?

önce leverkusen sonra kasımpaşa , galatasaray’da bir rehabet havası oluşturdu . yarın fenerbahçe maçı var . ilk maçta olduğu gibi galatasaray’a son aldığı yenilgilerden sonra turu atlıyacak gözüyle bakılmıyor. futbolcuların ,teknik heyetin kendine güveni varsa eğer aynı kadıköyde olduğu gibi pozizyonları bulup( kadıköy ve sonrasında yapılan maçlarda alınan başarılar tamamiyle 36 yaşında takıma abilik yapıp motive eden , gaza getiren hakan şükür’ün sayesinde olmuştur , lincoln gibi terlemeden suratı ıslanmadan değil ,kendisinde sonuna kadar mücadelesi ile oluşan başarıda büyük payı vardır ) sami yen de değerlendireceklerdir bu sefer . ama asıl sorun kalli ‘nin oyuncu şeçimi , oyuncularla olan ilişkisi ve yaptığı gerekli gereksiz disiplin gösterileri .

tabiyki şansızlık var en başından beri , linderoth , uğur ,ayhan ‘ın sakatlanması takımı etkiledi ama galatasaray gibi bir takımın alternatif oyuncuları her zaman olmuştur , olacaktırda . aykut -orkun (kale ) , sabri-uğur-song (sağ bek ) , hakan balta -volkan yaman (sol bek) , servet- song-emre güngör (stoper) , linderoth -mehmet topal -mehmet güven -ayhan (libero) , hasan şaş -sabri -barış – arda -serkan çalık (sağ açık ) , hasan şaş -arda -ayhan -volkan yaman ( sol açık ) , barış -serkan -arda -lincoln -ayhan ( ofansif ortasaha ) son olarak forvetler : hakan -ümit-nonda – lincoln

kadronun oynaması gereken kombinasyon yaklaşık olarak böyledir . bunun aksi davranan olunca seyirciyle yönetimle dalga geçmiş muamelesi görür ,görecektir . göz var nizam var ,akıl var mantık var .

sabriden ne sağ bek ,nede libero olur . hasan saş’tan ne sağ bek , nede libero olur . emre güngör’den ön libero olmaz . hakan balta dururken sürekli adam kaçıran volkan yaman sol bek olamaz ,olmamalı ( zaman zaman takımın iyi oynadığı maçlarda sırıtmasada ). barış ‘dan sağ bek hiç olmaz. ( leverkusen maçında gördük ) , barrusso denen adam aynı yeşil dev gibi sahada geziyor , sadece önüne gelen topa iman gücüyle vurmaktan başka bişey yapmıyor . umarım uyum sürecinde takıma faydalı olacak hale gelir .(herhangi disiplin gösterisine denk gelmeden , ve şu an ilk onbirde oynıycak durumda değil , hazır değil) carrusca ise zonguldakspor ‘da bile oynayamıyacak kadar basit , yetersiz bir topçu , nasıl transfer ediliyor böyle bir topçu ,nasıl ilk onbirde sahaya cıkıp kurtarıcı ,orta yapıcı olarak oynayabiliyor ,nasıl 50dakika sabrediliyor ilginç .. boudzıd denen topçu ise kasımpaşa’da oynayabilir ,ama galatasaray’da paf’da bile oynayamaz . bunları oynatan antrenör 20 milyon taraftarı olan galatasaray klübüyle oyun oynamaktan başka bişey yapmıyodur .

buna sabreden yöneticilerin ‘de ne yapmak istediği neyi beklediği kocaman bir soru işareti..

Adnan Polat adaylığını açıkladı , galatasaray taraftarının büyük çoğunluğunun başkan olarak görmek istediği Polat ,bunca yapılan yanlıştan sonra beşiktaş ve fenerbahçe derbilerindeki alınabilcek bir hezimetten sonra ne yapacak merak ediyorum . taraftarın gönlündeki başkan olan Polat hayal kırıklığı olmaz umarım .

son olarak aykut gibi yıllardır mondragon ‘u bekleyen bir kalecinin yerini gelir gelmez orkun’un alması ne kadar adaletli ve etik ,bundan sonrası için orkun ‘nun formsuzluğu ile kaleye geçecek olan aykut’un formunun ,psikolojisinin ne olacağı , şampiyonluk yarışında nasıl etkileneciği galatasaray için ikinci bir kocaman soru işareti…

Bu yazı spor kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir