Şahan’nın “Recep İvedik” filmi rekora koşuyor ..

”Recep İvedik” karakterinin tatil macerasının anlatıldığı film, 22 Şubatta Türkiye genelinde 230 kopya ile vizyona girdi. Yapımcılığını Faruk Aksoy, Mehmet Soyarslan, Raif İnan ve Ayşe Germen’in üstlendiği, Togan Gökbakar’ın yönettiği filmde, ”Recep İvedik” karakterini Şahan Gökbakar canlandırdı.”Recep İvedik” filmini, 22-24 Şubat tarihlerinde 791 bin 536 kişi izledi.
İlk filminde hem senaryosunu yazan, hem de başrolünü oynayan Şahan Gökbakar’ın, ”Recep İvedik” karakterinin diğer filmlerinin de sinemaya uyarlayacakmış .
Aynı tarihlerde ”120” filmini 55 bin 935, ”Bayrampaşa’da Ben Fazla Kalmayacağım” filmini 19 bin 936, ”Ulak” filmini 12 bin 758 kişi izlemiş.

filmin konusu ;
Adamın biri yolda cüzdanını düşürür, sokaklarda yaşayan başka bir adam tam cüzdanı kapıp kaçacakken Recep İvedik onunla mücadeleye girer. Sonunda, sahibine teslim etmek üzere, evsiz adamın elinden cüzdanı almayı başaran Recep İvedik kafasını çevirdiği anda cüzdan sahibinin çoktan gittiğini farkeder. Akşam evinde televizyon seyreden Recep İvedik, cüzdanın Antalyalı çok önemli bir iş adamına ait olduğunu öğrenince arabasına atlar ve güneye doğru yola koyulur. Yol boyunca birbirinden komik sürprizlerle karşılaşan Recep İvedik en sonunda Antalya’ya varmayı başarır ve cüzdanı turizmci Muhsin Bey’e teslim eder. İş adamının ısrarlarına rağmen Recep İvedik ne para almayı kabul eder ne de otelde kalmayı… Fakat tam otelden ayrılacakken çocukluk aşkı Sibel’in bir tur otobüsünden indiğini farkeder. Artık Recep İvedik’in tek bir amacı vardır; kendisini tanımayan, hatta hatırlamayan Sibel’e kendini beğendirmek…

Recep İvedik’in asıl keyifli tatil macerası bundan sonra başlayacaktır.

filmin fragmanı

Bu yazı sinema kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

eksANtirik hakkında

insanları bir nebze olsun uyandırmak ,bilinen ezberleri bozmak için web sitesini yayına başladım. uzun yada kısa soluklu bir yol belkide ,ne olursa olsun amacım hem ücretsiz kaynakları paylaşmak ,hemde muhalif olmak için muhalif olmadan birşeylere birazda olsa katkıda bulunmak. insanca yaşam için bir katkı sağlamak..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir