google’dan görüntülü konuşma hizmeti

kabına sığmaz hale gelen Google, elektronik posta servisi Gmail’e sesli ve görüntülü iletişim olanağı ekleyen bir tarayıcı eklentisi yayınladı.
msn ‘den sonra şimdi de Google tarafından yayınlanan tarayıcı eklentisi (Plug-in) sayesinde çalışır durumda bir mikrofon ve kameraya sahip kullanıcılar olarak  Gmail servisi içinde çalışan “Chat” modülünü kullanarak, görüntülü ve sesli görüşme yapabileğiz.

bu adres üzerinden bilgisayarlara kurulabilen tarayıcı eklentisi (Plug-in) kullanıcılara başka bir yazılım kullanmadan, internet tarayıcıları üzerinden görüntülü ve sesli görüşme imkanı sunuyor.

Video konferans, Microsoft tarafından sunulan Windows Live Messenger ve Yahoo tarafından sunulan Yahoo Messenger hizmetlerinde de bulunuyor ancak, görüntülü ve sesli görüşme servisinden yararlanmak isteyen kullanıcılar yazılımların Windows işletim sistemi üzerinde çalışan sürümlerini kullanmak zorunda. Google’ın tarayıcı eklentisi yüklenerek etkinleştirilen servisi ise Intel işlemciler kullanan Apple bilgisayarlar üzerinde Mac OS X işletim sistemiyle de kullanılabiliyor.

kaynak:NTV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir